Pravidla pro spokojené soužití s tchyní

Pravidla pro spokojené soužití s tchyní

Našla jste si bezva mužského, avšak s jeho matkou je to pro změnu tak trochu na dlouhé lokty? Přinášíme tipy, díky kterým zbrousíte hrany vyhrocených vztahů jedna dvě. Tak zapracuje na harmonickém soužití ve vaší rodině. Jde to dokonce tak trochu i na oko. Jak?

Mrkněte se na to společně s námi. Tady máte parádní tahák.


 

„Jsem podruhé vdaná a až teď jsem pochopila, že není dvakrát rozumné být s tchyní na kordy. Nepřítele si totiž musí člověk držet co nejblíž, natožpak tchyni. Proto si z ní udělejte něco jako kamarádku. Stejně jako jsem to udělala i já,“ vysvětluje Markéta a sděluje, že už konečně u nich doma panuje klid.

 

Mějte přehled Pamatujte na narozeniny a svátek vaší tchyně. V tento den ji navštivte, přineste milou maličkost a zůstaňte chvilku na návštěvě.

Zdůrazněte klady Má vaše princezna to či ono po babičce, vaší tchyni? Tak danou vlastnost vyzvedněte
a nejlépe nikoliv před čtyřmi, ale i více očima. Ať se může pýchou nadouvat.

Zakažte si nadávky Nenadávejte před ní na vašeho muže, jejího syna. Nic byste tím nezískala, spíše byste v tchyniných očích klesla. A to naprosto zbytečně.

Ať není  ten váš alergický na vaši matku
Nepředvádějte se před drahým s tím, jak moc vám byla vaše matka nápomocná, zatímco ta jeho nikoliv. Akorát začnete bodat do vosího hnízda, a to opravdu nemá smysl.

Tady musíte zasáhnout
Vadí vám, že děti jedí u babičky nezdravě, a že je pouští si hrát před dům, aniž by je hlídala? Bez okolků, avšak slušně ji tyto skutečnosti oznamte a trvejte na nápravě. Jde přece jen o vaše děti. S tímto rozhodně neotálejte.

Výletujte
Jen tak ji vezměte na rodinný výlet, nebo pozvěte na grilování k vám na zahradu. Uvidíte, že vám toto občasné setkávání jenom prospěje.

Buďte prozíravá
Volá vám tchyně několikrát denně pod různými záminkami? Zdá se vám to divné a jste z toho poměrně rozčarovaná? Možná se cítí jenom sama.