Připravte dětem oslavu na dětský den. Máme tipy!

Připravte dětem oslavu na dětský den. Máme tipy!

Den dětí, vysvědčení a začátek prázdnin. Už jenom tyto příležitosti si nějakou tu pořádnou dětskou party zaslouží. Tak našim špuntíkům udělejte radost, uvidíte, že ta vaše pak bude několikanásobná. A trochu toho úsilí za rozzářená očka a salvy smíchy prostě stojí.


Schází vám nápady, ale navíc nemáte kdoví kolik času, abyste to celé zvládli ukočírovat? Proto jsme vám přispěchali na pomoc.

Inspirujte se a pak se vytáhněte fantastickou oslavou….

Vykašlete se na nezdravé chlebíčky s pomazánkou a vysočinou. Raději capartů připravte mini obložené celozrnné bagetky s kuřecím masem, ledovým salátem a se záplavou jogurtového dresinku. Pokud chcete přece jenom servírovat jednohubky. Tak pak jedině ty s tvarohovou pomazánkou na vícezrnné rohlíku s červenou paprikou, okurkou, nebo cherry rajčátky.

Upečte piškotový korpus a naplňte ho krémem z jogurtu a zakysanky, ozdobte broskvemi, mandarinkami, jahodami, malinami a pak přijde na řadu želé. Milují vaše děti zobat chipsy? Místo toho jim nakrájejte kolečka zeleniny a připravte k nim bylinkový dip. Uvidíte,  že takové zdravé křoupání jim půjde od ruky jedna dvě.
Ovoce podávejte prostřednictvím špízů a jednotlivé druhy ovoce kombinujte.

Děti jedí očima. Proto jim z melounu klidně vykrájejte květiny, hvězdičky, nebo jakékoliv líbivé tvary. Sladké limonády s bublinkami, přemírou éček či hromadou cukru nahraďte neslazenou vodou s plátky ovoce
a dochucené šťávou z citrusů, s citrónovou trávou a snítky máty spolu s meduňkou.

Báječně chutná také domácí limonáda z bezového sirupu, nebo ledový čaj, který můžete připravit ze sladkého nečaje původem z Afriky jménem honeybush. Chutná po medu a navíc je znám pro svou nulovou koncentraci kofeinu.

Máte-li tu možnost oslavu uspořádejte na zahradě pod slunečníkem, v altánku, na terase nebo v pergole.
Děti pobyt na čerstvém vzduchu milují. Navíc mohou soutěžit s výstavbou hradu z písku, hrát si na schovávanou, nebo třeba malovat barevnými křídami na chodník.

Co se týká výzdoby, pořiďte lampiony (na baterky), balónky nafouknuté heliem, třásně na stůl, papírové konfety a líbivé čepičky, ať se vaši nejmenší baví ostošest. A co takhle dětem na zahradě postavit stan, kde se mohou schovat před sluníčkem a navíc v něm mohou ti nejodvážnější i přenocovat.

pinterest.com, twitter.com