Hrady a zámky, co vám seberou vítr z plachet!

Hrady a zámky, co vám seberou vítr z plachet!

Stojí si pyšně a vznešeně už nějaký ten pátek a přesto jejich krása bere dech. Pojďte se kouknout na hrady a zámky, které se jednoznačně vyplatí vidět na vlastní oči. Tak neseďte doma na zadku a vyrazte objevovat. Je totiž rozhodně co. Však se na to mrkněte.Tento pohled na zámek se vám naskytne z Mariina mostu. No, řekněte, není to nádhera?


 

Zámek Neuschwanstein: Bavorský klenot jako z pohádky

A to doslova, údajně se jím nechal inspirovat samotný Walt Disney ve své animované pohádce Šípková Růženka. Tak pokud je chcete porovnat, zajeďte si do Bavorska, blejskněte se u něj a pak zamiřte do Disneylandu, ať to máte z první ruky. Tento skvost si nechal postavit tehdejší král Ludvík II. Bavorský. Jako osobnost byl opravdu velmi zvláštní, podle všeho i duševní chorý. Uzavíral se do svého světa, miloval Wagnerovy opery, stranil se lidí a jako panovník vládl poměrně nezodpovědně. Určitě se vyplatí si vyšetřit čas také na zámek Hohenschwangau, kde bydlela Ludvíkova matka, či si také zajet na jeho další malebný zámek jménem Linderhof s netradiční jeskyní.

Můj tip

„Já osobně na Neuschwanstein nedám dopustit, sama jsem jej viděla v celé jeho gigantické kráse a zamilovala jsem si to tam. Nemluvě o zdobných interiérech a Mariině mostu, díky kterému máte na zámek fantastický výhled. Ovšem pokud máte závratě, rozhodně se nekoukejte dolů, do propasti.“

Velkolepá zřícenina Spišského hradu

Tento hradní velikán je nejenom na seznamu UNESCO, ale také se může pochlubit přívlastkem největší hrad z období středověku v celé střední Evropě. Koukat se na rozeklané cimbuří je samo o sobě zážitkem číslo jedna.


Hrad Hunedoara

Pokud se chcete vydat po stopách Vlada Draculy, tak neváhejte a zamiřte do Rumunska, a třeba na hrad též zvaný jako Hunyan, kde byl podle legendy kníže vězněn, a to dlouhých sedm let. Za návštěvu stojí také Drákulova rodiště a tedy městečko Sighisoara. Rumunsko sice není turisticky profláklé, ale o to víc disponuje nevšední a tajemnou atmosférou.