Osvěžující tipy, jak chutně doplnit tekutiny a znásobit hydrataci!

Osvěžující tipy, jak chutně doplnit tekutiny a znásobit hydrataci!

S přibývajícími slunečními paprsky a stoupajícími teplotami jsme si pro vás připravili návod, jak se na konci jara a začátkem léta postarat o kýženou hydrataci organismu, a to hned na několik způsobů. Pokud je vám vedro už teď, a to nás ty větší tropy teprve čekají, zač


S přibývajícími slunečními paprsky a stoupajícími teplotami jsme si pro vás připravili návod, jak se na konci jara a začátkem léta postarat o kýženou hydrataci organismu, a to hned na několik způsobů. Pokud je vám vedro už teď, a to nás ty větší tropy teprve čekají, začněte aplikovat tyto rady a vězte, že od teď si na vás zrádné sluníčko prostě nepřijde. Hurá!

Hlavně ty tekutiny!

Neslazená voda bez bublinek se vám zapila? Zkuste si ji vytunit kousky citrónové trávy, limety, plátky jahod, pomerančů, tropického manga, papáje, nebo kousky okurky. Nezapomeňte ani na lístky meduňky a osvěžující máty. Bude to prostě mňam. Domácí ledový čaj. Sypaný čaj uvařte podle instrukcí, nechejte zchládnout, dochuťte agávovým sirupem, lístky máty a dejte do lednici. Mezitím si připravte také kostky ledu, ať můžete znásobit chuť výsledného nápoje. Co takhle si uvařit polévku, avšak ne tu klasickou, nýbrž jahodovou, kterou budete podávat zastudena. S lehoučkou zakysanou smetanou a třeba i s přídavkem manga. Z jahod si dále připravte smoothie, koktejl, nebo ovocný salát na zahnání chutě na sladké. Chcete zkusit něco opravdu echt exotického? Vsaďte na mladý zelený kokos, u kterého odseknete horní část a zapíchněte do dužiny brčko. Nenadarmo se o kokosové vodě nemluví jako o přírodním iontovém nápoji. Na kupovanou kokosovou vodu si však dejte pozor, zda neobsahuje přehršel cukrů a popřípadě není také chemicky dochucená. Bylo by to totiž zbytečné. Další výhodou, proč je lepší koupit přímo mladý kokos, je ten fakt, že obsahuje měkkou dužinu alias kokosové maso. A jedno se jí upřít nedá, chutná opravdu skvěle. Tak ji vyzkoušejte.

Nudí vás džus?

Z pomerančového džusu, nebo třeba z odšťavněného freshe si připravte želé. Pokud se chcete vyhnout klasické želatině živočišného původu, sáhněte raději po prášku z mořské řasy agar agar. A máte nejenom zdravý, ale i vegetariánský zákusek jedna dvě.

Super tipy, jak se osvěžit!

Do kabelky se vybavte nejenom mini ventilátorem na baterky, praktický vějířem, ale navíc termální vodou ve spreji, která osvěží i vyživí pleť díky minerálům a obsaženým vitamínům. Stálicí jsou také vlhčené ubrousky. Místo těžkého parfému používejte tělový sprej, který můžete dát před odchodem z domu na chvíli do lednice, ať můžete své já osvěžit voňavou rosou.