Hitparáda diet ve znamení zkušeností: Které fungují?

Hitparáda diet ve znamení zkušeností: Které fungují?

Nejrůznější diety jistě držela každá žena. My jsme se zeptali našich čtenářek, jakým způsobem se zbavily svých kilogramů navíc. S dietami však zacházejte opatrně a s rozmyslem. Ať s nimi nenapácháte víc škody, než užitku. Tamara (33): Já preferuji rozhodně dělenou s


Nejrůznější diety jistě držela každá žena. My jsme se zeptali našich čtenářek, jakým způsobem se zbavily svých kilogramů navíc. S dietami však zacházejte opatrně a s rozmyslem. Ať s nimi nenapácháte víc škody, než užitku.

Tamara (33): Já preferuji rozhodně dělenou stravu

„Vyzkoušela jsem všechny diety, co kdy spatřily světlo světa a za mě je jediná funkční ta od Lenky Kořínkové. Nedám dopustit na poctivé striktní dělení živočišné a rostlinné stravy, kterou můžete prokombinovat s neutrální skupinou potravin. Mohu si jíst, jak chci, nemusím nic odměřovat, nijak se přehnaně hlídat, počítat kalorie či snad přemýšlet, co dietní je a není. Za půl roku jsem dala sbohem patnácti kilogramům. Jojo efekt se nekonal,“ vysvětluje nadšeně brunetka.

Kristýna (27): S těhotenskými kily mi pomohl Pierre Dukan

„Přivedla jsem na svět nejenom zdravou holčičku, ale díky těhotenství jsem si nastřádala neuvěřitelných dvanáct kilo a už při své vyšší váze před pozitivním těhotenským testem jsem platila za baculku s plus size křivkami. Pohled do zrcadla mi nedělal radost a tak jsem se po skončení kojení vrhla na redukci tukových polštářků. Koupila jsem si knihu o Dukanově dietě a s touhou začít hubnout jsem se začetla. Přidala jsem se také do tematické skupinky na Facebooku, kde se holky báječně podporují, chválí se váhovými úbytky či si radí, co mohou a nemohou jíst. Prostě paráda."

Petra (31): Na dietu už kašlu

„Já jsem byla typická dietářka, co držela snad všechny a nakonec to u mě skončilo šílenými nárůsty, díky kterým jsem vypadala snad ještě hůř, než před samotným hubnutím. Proto jsem se dala na racionální způsob stravování. Vyřadila jsem vepřové, tučné, smažené i sladké pokrmy, vzdala se sladkých šťáv, light výrobků, salámů a müsli a nahradila je zdravějšími alternativami. Ze všeho nejvíc jsem propadla rybám, salátu z rukoly, mangu a zeleninovým polévkám. Mnoho peněz i kil ušetří pití neslazené vody bez bublinek,“ vyjmenovává své zkušenosti účetní.

Karolína (28): Dávno zapomenutá mléčná dieta

"Potřebovala jsem shodit rychle a efektivně a tak jsem se rozhodla pro mléčnou dietu podle zásad Rajka Dolečka. Všichni si klepali na čelo, avšak já během dvou týdnů shodila šest kilo do svatebních šatů." pixabay.com