Slunce je na scéně!

Slunce je na scéně!

Den Slunce! Jak se připravit na opalování?


Už pomalu odpočítáváte dny do dovolené u moře? Tak pak jsme si pro vás připravili menší tahák, který vás seznámí s tím, jak se na pobyt na sluníčku připravit, co nepodcenit a které přípravky rozhodně nesmíte nechat doma.

Nejenom před dovolenou, ale i během celého roku bychom měli o pokožku celého těla pravidelně pečovat pomocí produktů, které odpovídají jejími typu. Pokud jste tak nedělali, napravte to a začněte ji poctivě promazávat. Nebudete se tolik loupat a navíc na pohled bude působit svěže a především maximálně pěstěně. Totéž samozřejmě platí i o ideálním příjmu tekutin, které jsou zásadní nejenom z hlediska zdraví, ale také naší krásy. Pijte proto neslazené a neperlivé vody. Nadbytečné množství cukru škodí jak linii, tak nás okrádá
o mladistvý vzhled. A to zcela zbytečně. Nezapomínejte také na obroušení odumřelých buněk, a to prostřednictvím peelingu. Ten si můžete vytvořit tak, že smícháte sprchový gel či krém s trochou pomleté kávy.

Zobejte betakaroten

Pro bronzový nádech pokožky se doporučuje začít užívat také betakaroten a vitamíny, které prospívají pokožce a zvládnout zamezit řádění volných radikálů. Přece jen je dobré mít jistotu, ať sluníčko nenapáchá škody.

Ach ty chloupky

Máte v plánu se chvilku před dovolenou svěřit do péče voskových pásků, které vás zbaví chloupků? Raději tak udělejte s předstihem, ať nemáte nohy samý bolavý pupínek. Pokud na vytrhávání chloupků nejste zvyklá, popřípadě máte velmi citlivou pokožkou počítejte s tím, ať máte dostatečný čas určený k regeneraci. Vsadit můžete na pečující krémy s výtažky aloe vera. Pokud vám chloupky zarůstají a následně se také tvoří hnisavé pupínky, jemně je vydezinfikujte a následně zklidněte. Někomu pomáhá také tea tree olejíček.

Opatrně se znaménky

Pamatujte také na to, že opálení dokáže zamaskovat také různé kožní neduhy. Ale některé z nich dokonce zkomplikovat. Trápí vás zvláštní znaménka, které mění tvar, barvu či mají zvláštní okraj? Zajděte si raději k dermatologovi, ať máte klid a nezahráváte si s ohněm. Na pozoru by se měli mít také ti, jež  v blízké době podstoupili kosmetická ošetření jako jsou plazmové toky, nebo chemický peeling, ať si zbytečně nezaděláte na vznik pigmentových skrvn.