Dobijte tělo i mysl: S těmito tipy to zvládnete raz dva!

Dobijte tělo i mysl: S těmito tipy to zvládnete raz dva!

Cítíte se pod psa, prožíváte duševní útlum, nechce se vám vůbec nic dělat a ke všemu máte víc než laxní přístup? Tak to je nejvyšší čas na duševní restart a především důležitá záminka k tomu, abyste zase našli kus sebe. Tak hledejte! „Když mám pocit, že si


Cítíte se pod psa, prožíváte duševní útlum, nechce se vám vůbec nic dělat a ke všemu máte víc než laxní přístup? Tak to je nejvyšší čas na duševní restart a především důležitá záminka k tomu, abyste zase našli kus sebe. Tak hledejte!

„Když mám pocit, že si na mě počíhal splín, tak si pustím fajn komedii, otevřu si k tomu zmrzlinu, nebo čokoládu a prostě se hýčkám po vzoru Bridget Jones. Skvěle na mě zabírá také masáž, nebo mě zcela uvolní přítomnost dětí, kteří jsou tak bezprostřední a hlavně se smějí od ucha k uchu,“ vysvětluje svůj recept na pohodu Martina.

Udělejte si radost

Milujete květiny, šperky, spodní prádlo, nebo máte zálibu v ledasčem jiném? Tak si udělejte radost menší či klidně větší drobností. Vždyť si to za to všechno zasloužíte. Takové rozmazlování přece není čas od času na škodu.

Zamilujte si vodu

Velká většina z nás pije nedostatečně, tak třeba právě proto vás pobolívá hlava, cítíte se unaveně a energeticky zrovna nic moc. Proto se ideálně zavodňujte, a to rovnoměrně během dne. Pokud pijete až když cítíte žízeň, tak to je už pozdě. Teď v létě určitě neváhejte ochutnat kokosovou vodu, nepleťte si to však s kokosovým mlékem, to je totiž mnohem tučnější. Místo kokosové vody v plechovce, si kupte rovnou celý mladý zelený kokos. Je totiž báječný.

Protančete se ke štěstí

Zapište se s drahým do tanečních kurzů. Však jste se celou dobu chtěla naučit salsu, merengue, tango, waltz nebo třeba ohnivou čaču. Kromě toho, že tyto tance jsou opravdu hříšné, tak vyplavíte hormony radosti a navíc si pořádně protáhnete kostru. Nemluvě o vymodelovaném těle, které si právem vytančíte.

Uvařte si něco dobrého

Ale nikoliv vy sama pro celou rodinu, rozhodněte se vařit společně s partnerem, nebo si upečte lahodný čokoládový koláč. Užijete si během přípravy hromadu legrace, budete to mít hotovo mnohem dříve a pak už si můžete tu dobrotu jenom a dobře maximálně vychutnat.  Vyzkoušejte třeba lahodné tiramisu z krému mascarpone, či se pusťte do pečení koláče apple pie. Pochopíte, proč tento skvost pobláznil svou chutí svět.

Nebuďte sami

Být sám tu a tam může člověku být ku prospěchu, avšak v dlouhém a častém měřítku je tomu naopak. Proto se obklopte těmi, které máte rádi, dokáží vám zpravit náladu a hlavně cítíte, že jedete na stejné vlně. S partnerem a dětmi vyrazte na procházku, navštivte rodinu, popřípadě i babičku s dědou a hlavně se usmívejte, smích přece léčí. A především naši duši.

Náplast na všechny strasti – čtyřnohý chlupáč

Ať už doma máte kočku, nebo psa, zabořte nos do jejich kožíšku, pomazlete se s nimi, dejte jim pamlsek. Nemluvě o tom, že kočičí předení je skvělé antidepresivum. Tak si ho dávkujte plnými hrstmi. Postačí pár minut škrabkání pod bradou a kočka vás vyléčí.