Zaměřte se v životě na zážitky, budete šťastnější

Zaměřte se v životě na zážitky, budete šťastnější

Shromažďovat každou korunu, nic si nedopřát, nebo naopak přehnaně utrácet za oblečení, parfémy, šperky, kosmetiku, či snad za jiné „zbytečnosti", které ve výsledku stejně nepotřebujete a moc dobře to víte? Říká se, že život každého z nás je podobný omalovánce a je


Shromažďovat každou korunu, nic si nedopřát, nebo naopak přehnaně utrácet za oblečení, parfémy, šperky, kosmetiku, či snad za jiné „zbytečnosti", které ve výsledku stejně nepotřebujete a moc dobře to víte?

Říká se, že život každého z nás je podobný omalovánce a je jenom na vás, jakými barvami a pestrostí celkově bude zářit ten váš. Proč jsou zážitky vlastně tak důležité, proč se rozhodnout je sbírat a jak z nich vytřískat maximum? My víme.

Když nevíte, jaké přesně jsou ty pravé?

Neřešte to, co je in, trendy, či snad po čem koukají jiní. Zavřete oči a nechejte, ať vám vaše srdce pošeptá, jaké jsou vaše sny a přání. Stejně je ale určitě moc dobře znáte. I tak se ale zasněte, a to i teď v tak hektické době. Dovolte si ten „luxus“, že zapomenete na realitu všedního dne a budete se opájet tím, co vás tolik láká, doslova nabijí odvahou a vnitřním štěstím. Okoupejte se ve vašem soukromém jezírku radosti i vy. A hned jak budete vědět, jaké dobrodružství bude první na řadě, tak neváhejte a zrealizujte ho. Pak teprve možná pochopíte, že život je i o něčem jiném, než o tom chodit z práce do práce a platit složenky, disponuje totiž celým spektrem barev.

Tady máte hitparádu zážitků, které si prostě splňte

Exotická dovolená, opuštěné bílé pláže, tajuplný oceán a palmy naklánějící se ve větru. Vášnivý románek, který i když třeba nebude mít dlouhé trvání, bude stát za to. Víte vůbec, jak vypadá východ a západ slunce na vlastní oči? O letošních prázdninách chtějte tyto úkazy zase vidět a poznat. Jděte do lesa na borůvky nebo na báječné bedle. A nejlépe v době, kdy vás zastudí ranní rosa. Usnout pod hvězdným nebem. Udělat to, po čem sníte, avšak brzdí vás nedostatek odvahy, nebo strach. (vy sami dobře víte, co máme na mysli). Přijďte na své báječné meditaci. Zamilujte se bláznivě, hlava nehlava. Zatančete si v dešti. Přelouskejte knížku v houpací síti. Naučte si daný tanec od místních. Navštivte alespoň čtyři kontinenty. Okoupejte se v oceánu. Milujte se kdekoliv jinde, avšak ne v posteli. Jděte na rande naslepo. Nocujte na zámku.

Proč je chtít zažít?

Jakmile si jakýkoliv váš vysněný zážitek splníte, tak pochopíte, že to bylo to nejlepší rozhodnutí ze všech, které jste mohli sami za sebe udělat. A jak to poznáte? Přesně tak to budete cítit. Získáte nejenom větší porci sebedůvěry, ale hlavně další chuť pustit se do víru života a s tím souvisejících dalších a dalších zážitků. Navíc budete mít opravdu nač vzpomínat. Tak vzhůru do toho! pixabay.com