Několik zdraví prospěšných důvodů, proč vyrazit k moři!

Několik zdraví prospěšných důvodů, proč vyrazit k moři!

Pořád netušíte, kam se letos rozjedete za odpočinkem, který si prostě po tom všem zasloužíte? Vyrazte vstříc mořským vlnám. Máme pro vás několik zdraví prospěšných důvodů, jakými na nás působí koupání v moři. Tak na nic nečekejte, chytněte last a ponořte se do slan


Pořád netušíte, kam se letos rozjedete za odpočinkem, který si prostě po tom všem zasloužíte? Vyrazte vstříc mořským vlnám. Máme pro vás několik zdraví prospěšných důvodů, jakými na nás působí koupání v moři. Tak na nic nečekejte, chytněte last a ponořte se do slané vody.

Duše jako v bavlnce

Nejenom stopneme stres, ale především se uvolníme, což je pro mnoho z nás nesplnitelný úkol. Proč je tomu tak? Za vším hledejme především uklidňující šplouchání vln, šumění moře a nespočet aktivit z toho plynoucí jako je potápění, šnorchlování, plavání, sbírání mušlí, nebo lelkování na lehátku se zlatavými slunečními paprsky. Kromě bronzového nádechu kůže se na lehátku zasloužíte také o tvorbu vitamínu D, který je pro organismus klíčový. Jeho nedostatek může přidat vrásky lidem postižených cukrovkou, jež absencí tohoto vitamínu trpí mnohem častěji.

Pokožka celého těla si bude pískat

Není tajemstvím, že slaná mořská voda je bohatá na celou řadu vitamínů, aminokyselin a minerálů. Čvachtání v moři proto působí na naši pokožku blahodárně, blokuje vznik nežádoucích kožních problémů, jemně dezinfikuje, navíc vyživuje (jsou známy také hydratační účinky). Vaše pokožka zkrátka a dobře omládne, navíc se alespoň na chvíli zbavíte nepříjemného pnutí či vzniku rudých až zarudlých míst. Snáze se zahojí i bolavé pupínky a jiné ranky. Nemluvě také o imunitě, která se navýší a vy se stanete před nájezdem bakterií a virů mnohem odolnější.

Vlasy se zbaví mastnoty i lupů

Nic vás spolehlivěji nezbaví lupů či mazu s takovou úspěšností jako právě mořské vlny. Uvidíte, že celý pobyt u moře budou vaše vlasy ochuzeny o tyto patálie. Po návratu ji však dopřejte vlasový zábal.

Ale to ještě není všechno!

Záněty močových cest i vaginální a kožní mykózy se dají na ústup. Moře jim dá přírodní cestou pěkně na frak. Totéž platí i o různých alergií a problémech s dýcháním. Čistý mořský vzduch vás dokonce zbaví nepříjemných hlenů. Pomáhá také astmatikům. Koupání v moři prospívá kloubům i vašim ňadrům, které budou ve vlnách komfortně nadnášeny. Dokonce umravňuje vysoký krevní tlak.