Máme pro vás skvělý tip, kam utéct na romantický víkend

Máme pro vás skvělý tip, kam utéct na romantický víkend

Potřebujete si odpočinou, vyrazit s láskou za romantikou, nebo jen prostě najít to správné místo na prodloužený víkend? Máme pro vás skvělý tip!Barokní statek Benice leží jen několik desítek kilometrů od Prahy nedaleko zámku Konopiště. Unikátní trojkřídlá budova barokního statku Benice se středověkým špejcharem je navíc ideálním prostorem pro konání svateb a nejrůznějších firemních akcí a večírků. Na nádvoří statku a na okolních loukách je možné uspořádat venkovní firemní akce, svatby a zahradní párty s grilováním nebo rautem až pro 1 000 osob. Za nepříznivého počasí je možné využít prostor starobylého špejcharu, který pojme až 250 osob. Menší skupiny do 30 osob mohou využít seminární místnosti se zázemím pro coffebreaky, pohodlnými křesly a projektorem.

V nabídce jsou také nejrůznější zajímavé doprovodné programy jako dovednostní aktivity s koňmi, jízda zručnosti traktorem z osmdesátých let či vyjížďky kočárem. Statek navíc leží cykloturistické trase s názvem Greenway Praha – Vídeň, kterou lze projet na kole, na koni nebo projít pouze pěšky.

Prostředí venkovské samoty a krásné krajiny s mnoha lesy a rozlehlými loukami vybízí k chovu koní. Statek se pyšní svým soukromým zemským chovem starokladrubských koní. Ten je v dnešní době největším privátním hřebčínem starokladrubského koně na světě. V historii byl statek vlastněn šlechtou a mezi nejznámější majitelele patřil Albrecht z Valdštejna nebo později arcivévoda František Ferdinand d’Este.

Více najdete na www.favory.cz