Nechť se u vás doma usadí moře i slunce: Středomořský styl je trendy!

Nechť se u vás doma usadí moře i slunce: Středomořský styl je trendy!

Slunce, moře, vyhřáté pláže, voňavý a svěží vzduch, vánek, co vám čechrá hřívu a skřehotání racků. Tohle všechno nám v mysli evokuje dovolenou. Pokud se chcete s myšlenkou na ni probouzet i usínat den co den, zařiďte si bydlení ve středomořském stylu, co vám zkrátka a dobře učaruje.


 

Moody Monday: Transitional Coastal Design More

„Z dovolené, kterou jsem prožila na řeckých ostrůvech, jsem si přivezla závislost na tamní atmosféře, jež mě zcela pohltila. Vzhledem k tomu, že stěhování nepřidá v úvahu, jsem si tento krásný kout přilákala k sobě domů. Řeknu vám, že jsem lepší rozhodnutí opravdu udělat nemohla,“ vysvětluje Kateřina.

 

Ať už máte namířeno na jih Francie, do Itálie, Řecka, Chorvatska, Portugalska, nebo do slunného Španělska, tak si jistě odsud přivezete rozradostněnou a uvolněnou náladu spolu se svěží myslí. A přesně takto na nás působí také jižansky zařízené obydlí. Je úplně jedno, jestli bydlíte v bytě v centru Prahy, nebo v domku u rybníka, závanem Středomoří se totiž můžete pochlubit tak jako tak. Pokud si nebudete jisti barvami či výběrem různých dekorací, postačí vám zavzpomínat na prázdniny u moře, nebo se kouknout na letní momentky. Inspirujte se blankytně modrou, žlutou, béžovou, sněhově bílou, nebo jemně lososovou barvou, kterou jasně vystihuje západ slunce nad mořskou hladinou. https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/943015_496916270382036_1632057210_n.jpg

Za pár korun to hravě zvládnete

Nemusíte překopávat danou místnost od základů, stávající pohovku vyšperkujte tematickým přehozem, na dřevěné parkety v bílém odstínu položte ručně tkanou dečku a jako nevšední dekoraci na stěnu povolete třeba lano s uzlem. Bát se nemusíte ani režných textílií, do oken si klidnou duší pověste závěsy připomínající jemnou pavučinku, jež se nádherně rozletí, jakmile se do ní opře větřík. Zdivo stejně jako může promlouvat barvami, tak může zářit bělostnou čistotou na všechny světové strany. Podlahu ponechejte buďto ze dřeva, ideální je také dlažba. Popřípadě pokud musíte položit novou, avšak jde vám primárně o cenu, zvolte laminátovou nebo vinylovou se strukturou dřeva ve světlém odstínu. Nábytek by měl být nejlépe dřevěný s krémovým nátěrem spolu s aplikací ratanu, nebo proutí pro zpestření. Konferenční stolík nechejte vyzdobit na pohled lákavou mozaikou.Mud Pie Sea Rope Towel Rings - Super cute starfish and sand dollar accents for the guest bathroom!  

 

Středomořská útulnost s nápadem

Když byste se šli podívat domů k místním, jak žijí, zjistili byste, že jejich obydlí není nijak zvláště bohaté na lapače prachu všeho druhu. Proto působí elegantně, harmonicky, rozhodně ne přeplácaně. Přesto z něj však čiší hřejivá útulnost. Na scénu povolte především květiny. Do kameninového květináče zasaďte ibišek, olivovník, citroník, zelené sukulenty, divokou levanduli, nebo třeba lehce fialkový oleandr.

DIY TIPY

isagonzy: Tu espacio

 

Do skleněné zavařovací sklenice nasypte písek z pláže, zasaďte do něj svíci ve světlém tónu a následně ji hojně obsypte většími či menšími mušličkami. Máte-li jich nadbytek vytvořit z nich můžete kromě lucerny také vyletněný věnec na vchodové dveře, nebo lapač snů. Ten si zavěste na stěnu do ložnice. Sbírali jste na pláži s dětmi oblázky? Pomalujte je temperami a po zaschnutí na ně bílým lihovým fixem namalujte slunce, moře, nebo cokoliv, co máte spjato s dovolenou.