Na čem v životě opravdu záleží?

Na čem v životě opravdu záleží?

Najít smysl života je někdy o hledání, ale jakmile najdete ten správný směr, vaše srdce se stane vnitřní navigací, která vás k cíli bez bloudění dovedete. Jak pochopit a poznat, který ten cíl je ten váš? 


 

„Jen tak bloumat životem je úplně k ničemu. Žila jsem od výplaty k výplaty, bezhlavě utrácela za módu, kosmetiku, večeře v restauraci a žila do svých pětatřiceti v podnájmu. Nakonec se něco ve mně vzepřelo a já chtěla mít konečně něco svého. Zredukovala jsem své výdaje, začala celkově žít zodpovědně a světe div se, po našetření určité částky jsem zažádala o hypotéku. Ve chvíli, kdy jsem prozřela, jsem si našla také muže, se kterým jsem konečně spokojená a jenom o sexu to není," svěřuje se se svou radostí do života Marika.

Poslouchejte své nitro

Nemá cenu se ptát ostatních, co máte dělat proto, abyste si konečně čichli ke štěstí. Oni vám stejně neporadí to, co potřebujete slyšet, protože to prostě netuší. Mnozí netuší ani, co k životní harmonii potřebuji oni sami. Naučte se proto porozumět sami sobě, najděte si čas, zamyslete, nechejte se unášet myšlenkami, ptejte se, co by vám udělalo radost. A co nevidět budete mít jasno.

Jak to poznáte?

Jednoduše. To, na co budete nejintenzivněji myslet, představovat si v myšlenkách, jaké by to bylo a přitom ucítíte vnitřní radost, chvění, budete se nevědomky usmívat a zároveň vám budou jiskřit oči, tak jste na to kápli. Ale ten těžší úkol vás teprve čeká. Musíte si jít za svým, neposlouchat pesimisty a věřit, že když si to tak přejete, je to pro vás to pravé. Někdy to ale není hned.

Na čem v životě nejvíc záleží?

Zdraví, rodina, super zaměstnání či podnikání, žít ve vlastním, cestování. Těch cílů je hned několik a těm, kterým uvěříte, jsou ty správné. Teprve tehdy na vás čeká naplněný život a pocit štěstěny. Rozhodněte se být konečně šťastní a začněte žít konečně podlé svého. Uvidíte, že teprve pak to bude stát za to a budete velké. Se štěstím ruku v ruce jde také láska, která z nás dělá oduševnělé a přitom maximálně šťastné blázny. Tak naplňte své srdce tou nejbáječnější emocí světa, ať proudí vašim já.

Co nás dělá šťastné?

„Jako malá holka jsem chtěla poznat Mexiko, a když jsem se tam po dvaceti letech dostala, měla jsem neuvěřitelnou radost. Dodnes mě fotky odtud báječně nabíjejí.“ Jana (45). „Po dvouročním snažení se nám narodila dvojčátka. Takhle podle nás chutná štěstí,“ Tereza a Petr. „Otevřela jsem si malou cukrárnu na náměstí a jsem ve svém živlu. Peču kremrole, kávové zrna a můj život je opravdu sladký,“ směje se Laura (35).