Léčivá moc lásky. Že se vám to dvakrát nezdá? Je tomu tak!

Léčivá moc lásky. Že se vám to dvakrát nezdá? Je tomu tak!

Bolí vás duše, nic se vám nechce, slzy vám tečou po tváři, nebo si dokonce říkáte, že jste ten život poměrně slušně projeli na celé čáře? Vsaďte na tu nejlepší léčitelku ze všech, tedy na lásku. Ta nejenom zacelí šrámy na duši, nabije nás skvělou náladou, ale také dá našim zítřkům smysl.


 

Víme to všichni. Všude o ní čteme, všude o ní slyšíme a stejně nám ta klíčová spojitost leckdy uniká. Postačí se zaposlouchat do teskné písníčky, přelouskat si líbivý román, nebo se rozhlédnout kolem sebe. Její projevy jsou patrné až až. A v čem nám láska vlastně prospívá? Těch benefitů je celá řada, tak se na to pojďte kouknout spolu s námi.

 

Náhlý optimismus a radost ze života

Když víme, že den začneme ve dvou, je náhle otázka rána mnohem snesitelnější, než kdy jindy. Zamilování prožívají dny plné štěstí, náhle se stanou optimisty a těší se na to, co jim do společného života přinese zítřek. A vzhledem k tomu, že jeden bez druhého nedá ani ránu, tak se zaslouží o to, že jsou jejich dny štědré na zážitky všeho druhu. I takové lenošení ve dvou v posteli má pak zcela jinou příchuť.

 

Odolnost před nemocemi

Ti, co žijí v páru, jsou mnohem méně nemocní, než ti, co životem proplouvají single. Tak se obklopte tím nejlepším vitamínem L. Nadávkujte si lásku v neomezeném množství a můžete si být jistí, že k lékaři si zaskočíte maximálně pro antikoncepci.

 

Sdílená radost je dvojnásobná a smutek zase o to snesitelnější

Máte partnera? Tak pak jste dle odborníků, co se týká křehké duševní schránky, mnohem odolnější. Stres s vámi tolik necloumá, negativní emoce snáze překonáte a nemluvě o šokujících změnách, přes které se ve dvou snáze přenesete.

 

Rány minulosti budou najednou fuč

Nechcete a nemůžete zapomenout na křivdy, co vám napáchal život? Láska ukradne pozornost jiným, lepším směrem a vy pak najednou ztratíte chuť přehrabovat se v tom, co bylo. Mnohem víc vás totiž zajímá to, co bude. Najednou ty bolestivé a dávno minulé okamžiky prostě vyblednou s porovnáním lákavé přítomnosti.

 

Sebeláska vás nasměruje

Nad touto láskou to musíte uhrát jen vy sami. Nikdo vás ji nenaučí cítit, dávat si ji najevo a věřit v to, že vaše pocity jsou správné. Sebeláska neznamená sobectví, ba naopak ztělesňuje cestu k vašemu lepšímu já. Tak si konečně vykročte ke štěstí.

 

Budete chtít být věrní

Dokázala jste měnit partnery jako na běžícím pásu a bylo vám to tak trochu úplně jedno? Jakmile přijde ten pravý, tak o jiných nebudete chtít ani slyšet. A možná je to takto dobře. Tento signál totiž nejde jen tak přehlédnout a hned vám dá o sobě vědět.

 

Tak na lásku, ať je ten život ještě o kapku krásnější...

 

 

pixabay. com