Instantní recept na šťastný vztah!

Instantní recept na šťastný vztah!

S láskou a vztahy je to leckdy na dlouhé lokty. Zakomponujte do vašeho soužití tyto postřehy a uvidíte, že mnohé neshody vymizí a vám zůstane jenom to krásné. Nezapomínejte však, že vztah tvoří vždycky dva, proto táhněte za jeden provaz a nejlépe jedním směrem. Nikoliv jeden tam a druhý zase sem.  To pak spolu moc dlouho nevydržíte.


 

Komunikace: S ní všechno začíná a bez ní končí

Říkejte nejenom to, co se vám nelíbí, ale i to, co si přejete zažít, jaká milostná poloha vám vyhovuje a která zase méně. Prostě buďte otevření jeden druhému. Neexistuje žádné téma, které by vás, jakožto partnery, mělo být tabu. Tak si propovídejte ke štěstí.

 

I když jste zadaná, pečujte o sebe

Mnohé ženy to mají tak, že vlivem péče o rodinu a domácnost zanedbávají samy sebe s průhlednou výmluvou, že už na nich absolutně nezáleží a že není na „fiňtění“ čas. Ten si ale najděte a rozhodněte se hýčkat i jako matka třech dětí s domácností a manželem na krku. Vždyť si to zasloužíte. Tak si zajděte na kosmetiku, masáž, nebo se hoďte do gala v pohodlí domova. Ať přece drahému vypadnou oči z důlků.

 

Dejte mu volnost a zajímejte se o jeho koníčky (aspoň tu a tam)

Nebuďte za hysterku ani za stíhačku, raději dejte milému prostor, aby se mu vedle vás lépe žilo. Klidně ho pusťte na pivo či dvě, když to občas přepískne na oslavě s alkoholem, podejte mu šumivý aspirin s úsměvem, jděte s ním jednou za čas na jeho milované ryby, sedněte na motorku, nebo udělejte cokoliv s ním, co má rád. Pak nabude pocitu, že si vybral správně. A o to nám, ženám, jde především.

 

Sexujte

Jasně, po letech už je to tak trochu jako ohraná písníčka. On to má rád takto, pak takto, pusu na konec a už si to funí do finále. Tak mu ten jeho fungující stereotyp s iniciativou překažte a zkuste to podle svého. Bude maximálně nadšený, a to i tam dole. Tak potěšte sebe i jeho zároveň. Vždyť právě od toho tady ten sex je.

 

Neberte ho jako chodící peněženku

To chci, to mi kup, to zaplať ty. Ne, v harmonickém svazku to takhle nechodí. Opět platí vyrovnanost, a to i na poli financí. Nebuďte mu na krku a mějte svůj zdroj příjmů. Ona ta nezávislost je totiž k nezaplacení.

 

Každý jsme nějací

Každý z nás se může v tom či onom zlepšit jen když sám uzná za vhodné, nebo když ho před hotovou věc postaví  osud. Proto si nehrajte na všemocnou a nemávejte s ním jako s loutkou ve větru. Chápeme, že byste chtěla tam to na něm změnit, tu vlastnost ubrat, ale takhle to v životě ani v lásce nechodí. Můžete ho jemně a nenápadně směrovat, ale určitě ne žádat proměnu do 24 hodin. Buďte v tomto směru rozumná.