Tyto rostliny si pozvěte do koupelny? Proč? Bude se jim tam dařit!

Tyto rostliny si pozvěte do koupelny? Proč? Bude se jim tam dařit!

Máte pocit, že vaší koupelně něco schází a nedovedete příjít na to, co by to mohlo být? Zkuste vsadit na pokojovky, kterým se ve vlhkém pořadí nebude jenom líbit, ale ony vám budou doslova prospívat před očima. Které to jsou? Říkáte si, že ve vlhku, teple a zároveň s minimem slunce to nebude na kdoví jak velké koupelnové pěstování? Možná jste vedle jak ta jedle.A cosy country farmhouse with modern interiors. Photography by Anson Smart. Styling by Jono Fleming. From the April 2017 issue of Inside Out Magazine. Available from newsagents, Zinio, https://au.zinio.com/magazine/Inside-Out-/pr-500646627/cat-cat1680012#/, Google Play, https://play.google.com/store/newsstand/details/Inside_Out?id=CAowu8qZAQ, Apple’s Newsstand,https://play.google.com/store/newsstand/details/Inside_Out?id=CAowu8qZAQ, and Nook.

Rekonstruovali jste koupelnu a konečně ji máte podle svého jako ze žurnálu? Pak do ní zakomponujte také zelenolisté pokojovky, které vyčistí nejenom vzduch, ale navíc jej zbaví nebezpečných toxických látek jako lepidla, barvy a jiné stavební materiály. Vzhledem k tomu, že vzdušná vlhkost dosahuje hodnot kolem 70 % - 80 %, dařit se tady budete zejména exotickým rostlinám z tropických lokalit a deštných pralesů, kde panují podobné podmínky. Menší podíl slunce a především zcela zásadní vlhkost vzduchu.

Bohatě kvetoucí královny deštného lesa: Totiž orchideje

 

Sophie Paterson Interiors

 

Pokud nemáte kdovíjaké zkušenosti s pěstováním orchidejí, tak si domů přineste ty jménem phalaenopsis, známé také jako můrovec. Nepotrpí si na přímé sluníčko, avšak na parapetu ve vaší koupelně se jim bude líbit. Co se týká zálivky, doporučuje se je alespoň dvakrát týdne ponořit do odstáté měkké vody. Tu a tam pamatujte také na rosení listů a pravidelné hnojení. Jedině tak se vám odvděčí pravidelnými a stálými květy. Pokud budete pořizovat novou tropickou krásku, osahejte si tuhost zelených listů a zkontrolujte, zda jsou kořeny v průhledném obalu zelené.  

 

 

 

 

Kapradiny, kam se podíváš

Renter's Solutions: 5 Easy & Reversible Ways to Make Your Bathroom Stand Out Dále si můžete do koupelny pozvat kapradiny, kterých existuje hned několik druhů. Důležité je starat se o to, aby substrát byl vždy vlhčí a nevysychal, a slunce také nejsou dvakrát náročné. Řeč je o netíku, ledviníku, nebo třeba parožnatci

Tipy na závěr

Zkusit to dále můžete s aloe vera, lopatkovcem, břečťanem, filodendronem, nebo třeba krásnou a populární bromelií. Možná vás naláká také kokosová palma, avšak s touto tropickou modelínou, jakožto symbolem dálkou vonící exotiky, je to na dlouhé lokty. Je náročná, vyžaduje opravdu vysokou vzdušnou vlhkost spolu s rozumnou mírou zálivky. Tohoto kompromisu není snadné docílit, proto mnohdy a často zahyne.