DIY: Vyrobte si šumivé bomby do koupele za pár kaček!

DIY: Vyrobte si šumivé bomby do koupele za pár kaček!

Přemýšlíte o vhodném dárku, nebo si chcete naordinovat božskou koupel? Pak se pusťte do výroby šumivých bomb do koupele. V obchodech stojí mnohdy nekřesťanské peníze, přitom ingredience koupíte doslova a do písmene za hubičku. Užijte si kreativní chvíli a pak se naložte do


Přemýšlíte o vhodném dárku, nebo si chcete naordinovat božskou koupel? Pak se pusťte do výroby šumivých bomb do koupele. V obchodech stojí mnohdy nekřesťanské peníze, přitom ingredience koupíte doslova a do písmene za hubičku.

Užijte si kreativní chvíli a pak se naložte do vany a polechtejte vaši pokožku hravým šuměním. Šumivou tabletu koupíte od 50 Kč až třeba do 200 Kč. Záleží na vámi preferované značce. Proč ale vyhazovat peníze na něco, co si můžete doma vyrobit s téměř nulovými náklady. Navíc můžete vůni i použité suroviny přizpůsobit vašemu vkusu.

Co budete potřebovat?

1 hrnek jedlé sody ½  hrnku kyseliny citrónové, ½ hrnku kukuřičného škrobu 3 lžičky rostlinného oleje, popřípadě lžičku vody 2 -3 lžíce mořské soli 2 lžičky sušeného mléka 18 – 20 kapek éterického oleje Sušené lístky růží, levandule, heřmánku, hrst ovesných vloček, nebo cokoliv, co máte rádi! Sama přidávám zelený čaj v prášku zvaný matcha. Pokožku doslova nabudí svěžestí a vitalitou. Tuto energizující koupel si ale určitě dopřejte ráno, třeba o víkendu. Večer byste pak stěží zamhouřili zraky.

Jak na to?

V nádobách rozmíchejte zvlášť suché a mokré suroviny. Po té je spojte ve hmotu. Ideální konzistence bude ta, že ji budete moci tvarovat. Připravte si misky nebo silikonové formičky, kam přijde směs, a po vyťuknutí či vyjmutí nechejte tabletky cca den až dva volně proschnout. Tablety můžete skladovat ve skleněné dóze, nebo je obdarovanému zabalit jako bonbony, či je nechat v papírových košíčkách, kde budou skvěle držet tvar a nepřijdou tak k újmě. Originální je také balení v krabičce od bonboniéry.