Bažíte po penězích, majetku a moci? Pak šťastní nebudete!

Bažíte po penězích, majetku a moci? Pak šťastní nebudete!

Ráda byste měla to i tamto?  A pak ještě tohleto? Myslíte, že o tom život skutečně je? Mít všechno možné i nemožné, obklopovat se luxusem a myslet si, že jakmile si koupíte další věc s iniciály luxusu, že se pro (ve) vás něco zlomí a vy budete konečně šťastná? Možná


Ráda byste měla to i tamto?  A pak ještě tohleto? Myslíte, že o tom život skutečně je? Mít všechno možné i nemožné, obklopovat se luxusem a myslet si, že jakmile si koupíte další věc s iniciály luxusu, že se pro (ve) vás něco zlomí a vy budete konečně šťastná? Možná byste měla vědět, že nebudete.

A i když ano, tak vám to moc dlouho nevydrží a vy budete chtít nakupovat zase směle dál. Jak se z tohoto začarovaného kruhu probrat do šťastné reality? Známe východisko. „Před třemi lety byste mě asi jen stěží poznali. Byla jsem namyšlená, sobecká, chtěla jsem všechno po ostatních, ale druhým jsem nedala absolutně nic. Pak jsem dostala výpověď, kopačky a náhle se mi rozsvítilo v hlavě. Život není o bezhlavém utrácení, nákupech, ale o tom, že to pravé životní štěstí musí vycházet z vás a pak být přeměno na zážitky,“ vysvětluje zcela bez okolků ponaučená Darina, která jak sama říká, byla v minulosti na facku.

Pocit štěstí musíte najít v sobě

Šťastným vás neudělá hromada značkových věcí ani truhla plná pokladů. Ten pocit učiněné radosti a harmonie s volně plynoucími zítřky musíte objevit ve své mysli. Nemá cenu něco podmiňovat něčemu a čekat na daný okamžik jako na smilování. Vyžeňte všechny strašáky z hlavy, žijte tady a teď a zařekněte se k tomu, že štěstí není jenom muška zlatá, ale je to radost z nového dne, polibek na dobré ráno, smska od vaší lásky, nebo obrázek, který vám nakreslilo vaše dítko. Tyto drobnosti s velkou mocí ve vás evokují radost ze života.

Peníze jsou fajn, ale vy se kvůli nim zbláznit nemusíte

Myslíte, že až je budete přehrabovat vidlemi, jich budete mít tak akorát a pak až máte nárok na to si užívat plnými doušky? Peníze jsou potřeba, protože bez nich by to moc dobře nešlo, ale mít jich nad poměry taky nemusíte. Vesměs se všichni chceme honosit něčím novým, lepším a dražším ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním, aby nám záviděli a my v nich vzbudili pocit, že oni jsou ti horší. Co takhle ale raději začít dělat něco sami pro sebe, abyste se ze svých činů mohli svobodomyslně radovat čistě vy?

Co dělat proto, aby pocit radosti, harmonie a štěstí zaplavil vaše já?

Chtějte být s těmi, se kterými jste sami sebou. Čtěte knížky, které vám dají na srozuměnou, že žít se musí pro vás samotné, nikoliv pro těch pár veselých papírků. Zaměřte se na detaily a víc se usmívejte. Buďte nad věcí a vykašlete se na hromadění věcí. Zbavte se toho, co už nepotřebujete. Říkejte ano i ne tak, jak to cítíte. Najděte si práci, která vás baví. Obklopte se dětmi. Duševně se dále rozvíjejte.