Hýčkej svoje nohy jako v peřince

Hýčkej svoje nohy jako v peřince


Léto se chýlí ke konci. Určitě chceš blížící se přelom léta a podzimu přivítat v něčem originálním a slušivém. Zkus věnovat větší pozornost svým botám. Nohy tě nosí po světě už hezkých pár let a aby vydržely zdravé po celý život, žádají si svoji péči. Tu jim můžeš dát dobrým výběrem bot. Proto rozhodně boty nepodceňuj.

Jak si ochráníš svoje klouby?

Do práce si vybírej pohodlné boty, ve kterých tvoje nohy budou doslova jako v peřince. Kvalitní dámské tenisky patří mezi přesně ten typ obuvi, které potřebuješ do města a na volnočasové aktivity. U bot je alfou a omegou jejich materiál i tvar. Materiál musí zajistit noze pohodlí a být dostatečně měkký. Potom tvoje chodidla nebudou trpět. Kvalitní podešev musí tlumit nárazy při chůzi. Právě nárazy na asfalt, beton nebo jiné povrchy znamenají nápor na nohy. Když je bota dokáže účinně tlumit, nebolí vás klouby.

Potřebuješ pěkně odpružené tenisky

Velice důležitá je přilnavost boty na různé povrchy. Určitě nechceš jednoúčelové boty, takové by ti moc užitku nepřinesly. I ve městě budeš chodit a běhat po asfaltu, ale třeba i dlažebních kostkách, betonu, nebo v parku po trávě. Potřebuješ, abys měla boty na každém povrchu pěkně odpružené. Dámské tenisky Nike ti tyhle vlastnosti poskytnou. Nabízejí i lehkost a prodyšnost. Naštěstí jsou už ty tam doby, kdys vyzula boty a nohy byly nepříjemně zpocené. Dnes už se moderními technologiemi vyrábějí boty, které umožní nohám dýchat.

Dopřej svým nohám větrání

Nechybí ti ale kromě tenisek i boty určené na chvíle odpočinku? Tvoje nohy volají po větrání a žabky jsou tou pravou pohodičkou, kterou jim můžeš dopřát. Třeba žabky s korkovou stélkou se stávají ideální obuví nejenom na pláž, ale i do rozpálených ulic nebo měst. Jenom pozor na to, až s nimi budeš dobíhat autobus.