Máte depku z blížícího se podzimu? Zbytečnou. Těšte se na něj!

Máte depku z blížícího se podzimu? Zbytečnou. Těšte se na něj!

Listí už zlátne, delší  večery doslova vybízejí k relaxaci s knížkou a voňavou svíčkou, všude se prodává báječný burčák, z restaurací voní zvěřina a babička vás nadchne luxusním jablečným závinem, který prostě nemá konkurenci. Ano, podzim prostě nejde nemilovat. Navíc kromě jiného kozačky, kabát a kožená sukně prostě sluší každé z nás. Tak se na to barevné období těšte společně s námi.


 

Bez výčitek si můžete jen tak vylehávat s knížkou v křesle, být zachumlaná v dece a popíjet horké kakao, nebo báječný bílý čaj, který jste si přivezla ze svých cest exotikou. S nadšením můžete vyrazit do lesů a sbírat houby jako vzteklí, procházet se po mechu zmáčeném rosou, vdechovat vůni lesního království a nemyslet absolutně na nic. Zamilujete se do horkých nápojů, které opravdu chutnají jedna báseň. Napěněné kapučíno, alžírská káva, matcha tea, který povzbudí,  lahodné horké maliny, nebo nápoj z horkého hruškové džusu nebo jablečného moštu. Zkrátka a dobře mňam.

S dětmi vyrazíte na sběr kaštanů a šípků. Můžete zase po roce vběhnou s malými rošťáky do hromady listí
a užívat si bezstarostný pocit, který se vám usadí v hlavě. Vyvětráte draka, kterého jste s dětmi vytvořili za propršeného letního odpoledne. Vždyť pouštět draka je pořádná legrace a navíc z této aktivity pěkně vyhládne. Můžete zase vyvětrat k pohodlným legínám báječné oversize svetry, vlněné šaty a další slušivé části podzimního šatníku. Nemluvě o tom, že zase vytáhnete vaše milované indiánské pončo nebo ryze elegantní kabátek. Z dýně hokaido uvaříte polévku, z jablek upečete báječný apple pie, z výlovu si donesete kapra, kterého proměníte na křupavé rybí hranolky a jednou takhle v neděli si zajděte na divočáka na tymiánu.

Podzim prostě nahrává báječným dobrotám. Sezónu plavek máte za sebou, tak nemusíte plašit kvůli kaloriím
a můžete si dopřávat. Máte skvělou záminku navštívit obchody. Zamiřte pro silnější parfém, rudou rtěnku
a zemité stíny, kterými rozzáříte svůj pohled. Zase budou v kurzu kočičí zraky, tak si je namalujte. Můžete pálit svíčky ostošest, a to jak v interiéru, tak třeba ve venkovní lucerně. Zase se zamilujete do kulturních akcí
a budete v divadle tak trochu přechodně bydlet.

Můžete začít s dekorem. Vytvořte si podzimní aranžmá, kombinujte rudé růže s javorovými listy, nebo si vytvořte ozdobu vstupních dveří společně se zralou kukuřicí. Doma si zase můžete producírovat v huňatých ponožkách
a v měkoučkých domácích overalech. Babička vám dodá zásobu domácích sušených švestek a vy si k tomu přikoupíte záplavu oříšků několika druhů.