Tyto aktivity utnou řádění tichého zloděje ve vás: Dejte stresu kopačky!

Tyto aktivity utnou řádění tichého zloděje ve vás: Dejte stresu kopačky!

Na první pohled ho nemusíte poznat hned, ale pokud mu necháte volné pole působnosti, může nasekat pořádné škody. Kromě toho, že vám ukradne radost z všedně nevšedních prožitků, vám uloupí spánek, vitalitu, pocuchá nervy a to ještě není všechno. Jeho pustošivá přítomnost si postupem času vezme mnohem víc. A i když se to nezdá, je to vesměs na vás, jak moc horentní váš soupis ztrát bude.


 

Přestaňte se trýznit

Vyčítáte si mnohé křivdy z dob dávno minulých? Víte, že to, co bylo, už nezměníte, ale i tak se trápíte až až? Pokud vás bude mít v spárech depka, brzy se po té se přidá i stres. Kvůli špatným myšlenkám nebudete stíhat plnit své povinnosti, budete podráždění, vynervovaní a unavení. Proto s minulostí skoncujte, a chtějte zase žít na max.

Odstraňte to, co vás skutečně stresuje

Budí ve vás obavy vaše zaměstnání, nezvládáte plnit plán firmy, nedaří se vám získávat nové klienty a máte strach z toho, jak vyjdete s penězi? Pokud se v takové práci necítíte dobře, vaše pracovní efektivita nebude nikdy taková, i kdybyste se měli třikrát naklonovat. Možná je na čase zavětřit změnu a zkusit to tam, kde budete skutečně sami sebou. A věřte, že až tak učiníte, budete lamentovat nad tím, že jste tak měli učinit už dávno….

Naučte se odpočívat

V současné podobě moderního hektického životního stylu není úplně nejsnadnější vytěsnit pracovní úkoly a povinnosti ve chvílích, kdy máme prostor na soukromý život. Vesměs se trápíme, užíráme věcmi, které nás čekají zase v pondělí. A tento model smýšlení a přístupu je pro nás organismus maximálně zatěžující. A nikdy si tělo neodpočine tak, jak by potřebovalo.

Co pomáhá?

Procházejte. Milujte se. Smějte se. Jděte si zatancovat. Líbejte se. Dělejte cokoliv, co vás baví a hlavně nebuďte sami. Pokud máte trable, neexistuje lepší lék, než se někomu svěřit.