Antistresové omalovánky opravdu fungují: S pastelkou v ruce se povznesete nad starosti světa

Antistresové omalovánky opravdu fungují: S pastelkou v ruce se povznesete nad starosti světa

Nalijte si skleničku dobrého vína, uvařte si čaj nebo připravte mléčný koktejl a usedněte nikoliv k televizi, ale nad omalovánkami. Vůbec nevadí, že jste školním věku už dávno odrostla, právě naopak. Je na čase se zase naučit relaxovat, povzbudit mysl a znásobit kreativitu.


 

„Jako výkonná manažerka mám na svých bedrech hromadu zodpovědnosti, která si žádá maximální nasazení. Všechno musí klapnout a já mnohdy nevím, kudy kam. A tak jsem kdysi dávno sáhla po antistresových omalovánkách a musím říct, že od té doby jsem jim propadla na celé čáře. Vymalované omalovánky si schovávám a naopak z nich čerpám barevnou inspiraci pro ty další, nebo je díky mnohem větší fantazii vymaluji tentokrát mnohem zdařileji. Manžel mi od té doby dokonce vymyslel novou přezdívku. Jsem jeho pastelka,“ směje se Kateřina, která na dovolenou nejezdí s knihou, ale se sešitem plných omalovánek.

 

Bude vás to bavit

Uvažujete nad tím, zda do toho máte jít i vy, ale na druhou stranu si říkáte, jestli hraní s pastelkami je pro vás ideální? Věřte, že ano. Tato prostá činnost vás natolik vtáhne do děje, že zapomenete na to, co se je kolem vás. Budete natolik ovlivněni světem barev a jediné o čem budete přemýšlet je, jestli máte použít lososově růžovou nebo tu s nádechem do pudrové podtónu. A tyto myšlenky jsou přesně těmi, díky kterým stojí za to malovat. Pojednou neřešíte, pracovní emaily, neděsíte se toho, jak dopadne účetní bilance, ani jak zase vyjdete s tchyni o sobotním obědě. Kromě zklidňujícího pocitu je zcela zásadní také druhý neméně důležitý aspekt a tím je rozvíjení kreativního myšlení, fantazie a naší představivosti. Klidně se pak může stát, že vás díky vymalování napadne spásná myšlenka, kterou přetlumočíte nadřízenému na poradě.

Malujte ostošest

Mimo pastelek neváhejte sáhnout po fixách, gelovkách, nebo třeba po oblíbených temperách, avšak u této varianty počítejte s tím, že budete potřebovat navíc uzounký štětec. Neradi zatěžujete přírodu? Můžete vymalovávat také online a stáhnou si tak do vašeho chytrého telefonu nějakou tu barevnou appku. Zaujmou vás třeba Omalovánky pro rodinu, Animal coloring, nebo Coloring Book 2017 Pokud vás omalovánky zcela pobláznili a máte jich doma hned několik, přidejte se do skupin na Facebooku, kde se uživatelé chlubí se svými hotovými omalovánkami, nebo se ptají na to, jakou barvu mají použít.