Těchto chyb se vyvarujte a budete se cítit královsky

Těchto chyb se vyvarujte a budete se cítit královsky

Pro sebe i své zdraví se snažíte dělat maximum? Možná i tak nevědomě chybujete v těchto návycích, které vám zbytečně kradou pocit pohody a naopak vám způsobují nemalé nepříjemnosti. Tak se jich zbavte a vaše zlozvyky nahraďte dobrozvyky.


 

Krajkové kalhotky a ultra přiléhavé džíny

Chápeme, když máte rande, určitě se do této sexy postupky nasoukejte, ale do kanceláře  popadněte ty pohodlnější z přírodních vláken. Vy se budete cítit daleko víc svá, váš klín nebude mít poplach kvůli zvýšené vlhkosti a kvasinky se nebudou chtít zase x krát přemnožit. Navíc i vaše žíly vám poděkují, protože krevní oběh bude proudit bez utlačování.

Přehršel kofeinu a nedostatek tekutin

Pokud si chcete poručit kávu, vždy si k ní nalijte sklenici minerální vody. Abyste bezprostředně potom doplnila ztracené tekutiny, protože káva je sice báječná, budí nás z letargie, avšak organismus dehydratuje. A v případě, že pijete málo, sem tam kouříte a házíte do sebe kofeinové nápoje, budete za pár let působit v obličeji jako přesušená treska. Tak pozor na to.

Mastné a sladké hříchy

Čokoláda, chipsy, hranolky, bageta z benzinky, sem tam nějaký ten dortík či věneček. Vyřaďte z vašeho jídelníčku tyto nezdravé bomby a nahraďte je těmi, co chutnají a přitom vám tolik neškodí. Místo hromady sladkostí si dopřejte krevety, připravte si lososa na grilu, vychutnejte si kozí sýr s hrozny či fíky a čokoládový dezert si místo másla vytvořte z avokáda. Uvidíte, že jakmile přesedláte na tuto stravu, už se nevrátíte k té původní.

Pohyb je zázračný

Sedět doma na zadku a nedělat nic je jistě příjemnější kratochvíle, avšak pak stačí pár chyb v jídelníčku a kila letí rychlostí blesku nahoru. Místo držení drastických diet se jděte rozběhnout do parku, vyjeďte na inlinech, zajděte na jógu, pilates, nebo vyvenčete vašeho chlupáče. Klidně dělejte cokoliv, ale nebuďte pasivní.