Spalovače tuku, které opravdu fungují

Spalovače tuku, které opravdu fungují

Toužíte po přípravku, který by vám umožnil získat vysněnou postavu takřka bez námahy? Nic takového bohužel neexistuje, některé doplňky stravy nám však na naší cestě k pevným svalům mohou pomoci. Spalovače tuku na bázi aminokyselin jako podpůrný prostředek k pravidelnému cvičení jsou sázkou na jistotu. Zajímá vás, jak fungují?Jak pracuje v těle L-Carnitin

Tato lipotropní aminokyselina má v našem těle nezastupitelnou funkci. Laicky řečeno, stará se o odbourávání tuků. Napomáhá procesu ß-oxidace mastných kyselin tím, že zajišťuje jejich transport do mitochondrií, kde mohou být přeměněny na energii. Jsou totiž příliš složité na to, aby dokázaly samy projít buněčnou stěnou až do jádra. L-Carnitin se tvoří v játrech, ale v lidském organismu má nejvyšší koncentraci ve svalech, které disponují velkým počtem mitochondrií.

Pozitivní účinky doplňků stravy

K čemu nám pomůže, když zvýšíme příděl L-Carnitinu pomocí nejrůznějších doplňků stravy? Redukce hmotnosti i vyrýsování svalů nám půjdou o něco snadněji. Užijete-li ho před začátkem cvičení, zajistíte si lepší termoregulaci organismu a dosáhnete lepších výkonů. Únava přijde později a regenerace svalů po sportu bude rychlejší. Krom těchto okamžitých efektů L-Carnitin dlouhodobě ovlivňuje funkci štítné žlázy, mozku a srdce.

L-Carnitin a BCAA v mnoha formách

V obchodech pro fitness nadšence je L-Carnitin zastoupen v nejrůznějších podobách: nápoje, kapsle, želé, pilulky… Stejně tak zde najdete přípravek zvaný BCAA z esenciálních aminokyselin, který také pomáhá při hubnutí a budování svalové hmoty, zkracuje dobu regenerace a snižuje riziko zranění při tréninku. Tyto přípravky účinkují nejlépe, když si dáte kapsli zhruba půl hodiny před zahájením fyzické aktivity. Nápoje zase slouží k doplňování potřebných látek během delšího cvičení. Doporučují se také ráno před prvním jídlem, působí pak v organismu celý den.