Buďte tím lepším sami pro sebe

Buďte tím lepším sami pro sebe

Hledáte na sobě akorát a jenom chyby a daří se vám to až nad poměry dobře? Místo hledání věčných chyb, vytahování důkazních materiálů o vašem neúspěchu se na život zkuste podívat jiným úhlem pohledu. Uvidíte, že náhle se vám bude po tom širém světě běhat o pozná


Hledáte na sobě akorát a jenom chyby a daří se vám to až nad poměry dobře? Místo hledání věčných chyb, vytahování důkazních materiálů o vašem neúspěchu se na život zkuste podívat jiným úhlem pohledu. Uvidíte, že náhle se vám bude po tom širém světě běhat o poznání lehčeji a tak nějak úplně samo.

„Pokud člověk duševně neroste, tak rázem upadá. Je důležité starat se nejenom o naši psychickou kondici, ale cítit se harmonicky, přijmout prohry i výhry a hlavně se jen tak z něčeho a nejlépe z ničeho nehroutit,"  vysvětluje odbornice na duševní problematiku.

Umějte poděkovat

Druhým, rodině, přátelům a  především i sami sobě. Tímo slovem nešetřete a hlavně s ním zacházejte tak, že omluvu opravdu myslíte vážně.

Chybování je lidská, není špatné a ani vy se nestanete špatnými

Chyby, omyly a tomu podobné se v životě se prostě stávají. Dějí se nám proto, abychom získali nejenom sílu, vybudovali víru v sebe, ale aby nám darovali určité zkušenosti. Nechat se poučit není něco slabomyslného, právě naopak. Ten, kdo chyboval a nepoučil se, brzy na to pochopí, že daň za spáchanou, byť jen hloupost opravdu dorazí, a to i s úroky.

Naslouchejte sobě

Svému srdci, své intuici, vašemu rozumu a emocím. Jedině tyto aspekty vás zavedou tam, kde skutečně chcete být, jaký život chce žít a pak spolehlivě poznáte, která cesta je ta pravá právě pro vás. Neptejte se proto ostatních, ptejte se sami sobě a buďte naladěni, vaše já vám dřív či později odpoví.

Projevte city

Už delší čas chováte jisté city k někomu, který o tom absolutně netuší? Co takhle mu svěřit své emoce, které se vám k dotyčnému nashromáždily? Nikdy nevíte, kdy bude příliš pozdě na to říct druhým, že právě jejich úsměv se stal světlem vašich dní. Neotálejte, nečekejte na zázraky a promluvte. Nikdy přece dopředu neznáme  ten den, který změní úplně všechno k nepoznání a kdy bude už příliš pozdě.