Beauty tipy: Zmizíkujeme škody po létě

Beauty tipy: Zmizíkujeme škody po létě

Prázdniny ve znamení dovolených u moře, slunečních dýchánků na pláži, probdělých nocí, přemíry zmrzliny, limonád, grilovaných dobrot a chloru v bazénech nám sice dopřály hromadu zážitků, ale také daly naší kráse pořádně zabrat. Vysušené vlasy jako chemlon, pokožka


Prázdniny ve znamení dovolených u moře, slunečních dýchánků na pláži, probdělých nocí, přemíry zmrzliny, limonád, grilovaných dobrot a chloru v bazénech nám sice dopřály hromadu zážitků, ale také daly naší kráse pořádně zabrat. Vysušené vlasy jako chemlon, pokožka zkoušená slunečními paprsky, pigmentové skvrny a kruhy pod očima z letních mejdanů.

Peeling a pak zavlažujeme

Peeling nejenom odstraní odumřelé buňky, ale navíc dá vyniknout opálení, které jste si poctivě vyležela na lehátku. Scrub opakujte dvakrát do týdne a vždy bezprostředně po něm a také po každé koupeli si vyšetřete čas na hydratační nátěr. Pokud nemáte na každodenní péči čas, jsou pro vás mnohem ideálnější tělové mléka do sprchy. Vy i vaše pokožka je budete milovat. A právem.

Pedikúra

Procházky po pláži tam a zase zpátky a tančení v žabkách si také vyžádaly své. Proto obruste paty a na zjemnění dál použijte pemzu, pilník a následně smíchejte olivový olej se solí a jemně vzniklou směsí tvrdou kůži odstraňte. Pak je ideální čas povolat do služby vyživující masku, která pokožce chodidlům dodá všechno, co potřebuje. Na noc je nakrémujte  a vklouzněte do ponožek. Ráno budou vaše nožky sametově heboučké.

Dejte napít vaší hřívě

Zastřihněte konečky, odpusťte si vysilující odbarvování a raději  měsíc září věnujte vyživující hydrataci. Opakujte zábal, používejte poctivě po umývání vlasů kondicionér a do konečků vmasírujte pár kapek tekutého zlata v podobě arganového oleje. Pokud se vám třepí konečky či vypadávají vlasy, vsaďte na Biosil a vlasové hedvábí.

Zkroťte jídelníček a pitný režim

Snídani jste odflákli melounem, na oběd jste neměli chuť a pak jste se vyřádili na večeři ve formě dobrot na grilu, které byly všechno ale rozhodně ne dietní? Za ty nádherné měsíce jste vypili tolik sladkých nápojů, energy drinků, ledových káv a alkoholických drinků, že byste to na prstech jedné ruky napočítali hned několikrát? Zase najeďte na zdravou vlnu. Jezte střídmě a pravidelně, totéž platí i o dodržování pitného režimu. Na snídani si dopřejte vaječnou omeletu se žitným chlebem a se sklenkou pomerančového džusu, na oběd klidně špenát s bramborem a na večeři si naservírujte zeleninový salát z tygřích krevet .

Další tipy

Pigmentové skvrny poctivě natírejte speciálními krémy se zesvětlujícími účinky. Dopřejte si koupel s vyživujícími složkami jako je med, smetana či mléko. Neváhejte investovat do kvalitniho pleťového séra. Vyhněte se používání stylingových přípravků, stopněte fénování a časté žehlení. Do sytosti se vyspěte a neponocujte.