Na obočí nezapomínejte!

Na obočí nezapomínejte!

Je to paradox: Při líčení nejčastěji vynecháváme úpravu obočí a tvářenku, přitom právě tyto dvě věci mají na vzhled obličeje asi největší vliv Mohou za to pravděpodobně předsudky. Když je řeč o ženě s namalovaným obočím, představíme si tlusté, uhlově čer


Je to paradox: Při líčení nejčastěji vynecháváme úpravu obočí a tvářenku, přitom právě tyto dvě věci mají na vzhled obličeje asi největší vliv rs_na oboci nezapominejte3 Mohou za to pravděpodobně předsudky. Když je řeč o ženě s namalovaným obočím, představíme si tlusté, uhlově černé brežněvovské čáry, nebo ještě hůř tenké linky namalované na místě, kde předtím někdo nemilosrdně vytrhal všechen porost. Na obojí samozřejmě můžete zapomenout. Věřte ale, že přirozeně zdůrazněné obočí bude slušet i vám. S dokonale tvarovaným hustým obočím se narodí opravdu jenom málokdo.

rs_na oboci nezapominejte4Trhat, nebo netrhat?

Jednoduše řečeno, záleží na tvaru. Abyste zjistila, jak by mělo vaše obočí ideálně vypadat, vezměte do ruky například obyčejnou tužku, stoupněte si před zrcadlo a ověřte si to ve třech krocích: 1) Opticky propojte stranu nosu s vnitřním kouskem oka. Nad ním by vaše obočí mělo začínat. 2) Podívejte se přímo před sebe a tužku veďte od hrany nosu středem oční panenky. Tam, kde přímka protne obočí, by měl být jeho nejvyšší bod. 3) Nakonec jednoduše spojte hranu nosu s vnějším koutkem oka a získáte tak bod, kde by obočí mělo končit. Pokud některé chloupky přesahují tyto hranice nebo zabíhají příliš nahoru či dolů, můžete se jich zbavit, aniž by vaše obočí vypadalo nepřirozeně. Tip: Chcete si být opravdu jistá, že odstraníte jenom přebytečné chloupky? Pak bude lepší obočí nejdřív vyplnit barvou a pak teprve se zbavit toho, co přebývá.

rs_na oboci nezapominejte5Jak obočí upravit?

Možností je dnes několik a pochopitelně mají různé výhody i nevýhody. Oblíbené je trhání pinzetou, které časem stále méně bolí, umožňuje velmi přesnou práci a chloupky dorůstají jemnější. Určitě doporučujeme trhat ve směru růstu, aby obočí nebylo ježaté, a citlivou kůži chladit s pomocí zabalené kostky ledu. Rychlejší a trvalejší je použití vosku, při něm ale musíte dát velký pozor na to, abyste vytrhávání nepřehnala. Podobné riziko hrozí i při použití depilačních krémů. V poslední době získává na popularitě také threading neboli nitkování. Vytrhávání chloupků s pomocí smotané nitky je poměrně jemná a přesná orientální technika, bohužel ale vyžaduje dost šikovnosti, takže kvůli ní budete zřejmě muset do kosmetického salonu.

rs_na oboci nezapominejte2Jak dodat obočí barvu?

Alespoň malá barevná úprava prospěje každému obočí, zvlášť pokud je na některých místech řidší nebo má několik odstínů. Dejte ale pozor na běžně dostupné tužky nebo jiná líčidla na obočí: Často mají teplý odstín, přestože obočí většiny lidí hraje spíš do chladných barev. S největší pravděpodobností se vám tedy bude hodit barva s šedohnědým podtónem. Zcela černý přípravek na obočí si také nekupujte, vypadá nepřirozeně i na černovláskách s tmavou pletí, natož na středoevropské hnědovlásce. Nenápadně elegantního výsledku dosáhnete nejlépe s matným pudrovým stínem. Můžete si samozřejmě pořídit vhodný stín na oči, prodávají se ale i speciální pudry na obočí. Jejich nevýhodou bývá, že nalíčení nemusí vydržet stejně dlouho jako s jinými metodami, vše ale záleží hlavně na kvalitě přípravku. Klasická tužka se hodí především na doladění během dne, kdy se vám nebude chtít vytahovat štěteček a krabičku se stínem. Dbejte na to, aby tužka měla spíš suchou texturu, jinak se bude nehezky rozmazávat a nebude držet na místě. Gelové a krémové produkty na líčení obočí umožňují přesnou práci a bývají trvanlivé. Některé z nich navíc zafixují tvar obočí, což byste jinak musela dělat s pomocí speciálního čirého gelu nebo bezbarvé řasenky. Na pudr i gel budete potřebovat plochý zkosený štěteček, který jsme si ukazovali v článku o očních linkách. Tip: Před líčením řasy pročešte například čistým řasenkovým kartáčkem, který koupíte v každé drogerii. Zdroj: extrakrasa.cz