Odkud vykřesat energii?

Odkud vykřesat energii?

Schází vám to podstatné a tím je energie, vitalita a nadšení? Absolutně se vám nechce vůbec nic? Pak potřebujete nový stimul, abyste se zase nakopli a začali mít ze života a z dalších zítřků v pořadí učiněnou radost. Jak se dostat znovu do kondice? „Nic mě po náro


Schází vám to podstatné a tím je energie, vitalita a nadšení? Absolutně se vám nechce vůbec nic? Pak potřebujete nový stimul, abyste se zase nakopli a začali mít ze života a z dalších zítřků v pořadí učiněnou radost. Jak se dostat znovu do kondice?

„Nic mě po náročném dnu nenabije líp, jak zbytek dne strávený s dětmi a partnerem. Dítka se totiž smějí tak nakažlivě,  že všechny frustrace házím za hlavu a na tváři mi hraje úsměv, i když jsem před tím neměla náladu absolutně na nic. Děti vás zkrátka nadopují vším, co potřebujete, abyste ráno zase vstali a klestili si cestu k cíli,“ vysvětluje Marta.

Nespočet rad, co vás nadopují vitalitou jedna dvě

Vyspěte se do sytosti. Okrádat se o spánek je největší krádež, kterou sami sobě můžete dopřát. Proto uléhejte do postele tak, aby vás do probuzení dělilo nejlépe osm hodin. Ponocovat nemá smysl, pak by ten den nestál za moc. Navíc permanentně nevyspaní lidé mají tendence k přibírání na váze. Místo energy drinků cumlejte bonbony s guaranou, rozkousněte kakaové boby, nebo se zamilujte do opravdu kvalitní čokolády a cumlejte čokoládový čtvereček. Dopřejte si zdravou vzpruhu. Klasickou kávu zkuste vyměnit za báječný zelený čaj v prášku zvaný matcha. Jeho práškovou konzistence dovedete v dokonalý nápoj za pomoci metličky. Zelený prášek můžete kromě čaje přidat i do zmrzliny, jogurtu, pudingu, nebo třeba do ovesné kaše. Mimo nevšední chuť vás překvapí příval energie a vitality. Potřebujete během dne doplnit energii? Vykašlete se na nezdravé čokoládové tyčinky, chipsy a jiné neřesti. Místo toho se raději natáhněte po oříškách různých druhů, avšak vyhněte se těm, co jsou v čokoládové nebo jiné polevě, kterou jsou plné ztužených tuků. Skvělé je také ovoce, sezamová semínka s medem. Báječně osvěží také obyčejná voda. Po práci si neváhejte dát dvacet a řádně si odpočinout. Zavřete zraky, nemyslete absolutně na nic a rozjímejte o tom, o čem chcete. Tato menší pauza vám každopádně udělá dobře. Zabrat nám dává také stres či deprese. Proto se z jejich ledového sevření vymaňte jednou provždy. Zbytečně vás okrádají nejenom o energii, ale také o vaši imunitu, která je teď na podzim ve větším ohrožení. Dělejte to, co vás baví. Když člověk činí to, co mu dělá radost, pojednou neřeší čas a prostě je. Tak jenom tak buďte a užívejte si. Jezte vyváženě, pravidelně a pro tělo harmonicky. Co takhle tučný burger vyměnit za zdravou tučnou rybu v podobě lososa s jemným bylinkovým přelivem? Naučte se kromě pravidelného obědu také snídat, svačit a večeřet. Hladovět opravdu nemá smysl. Utečte tu a tam během dne do vašeho vesmíru, kde není nic kromě vás. Přemítejte o životě, vzpomínejte na parádní momenty a u té příležitosti si naplánujte něco dalšího. Ten, kdo se těší z maličkostí, prostě umí žít. Tak tedy žijte, nikoliv přežívejte.