Kouzelné Filipíny vám učarují: Odskočte si do ráje!

Kouzelné Filipíny vám učarují: Odskočte si do ráje!

Táhne vás to slunci vstříc, chcete vklouznout do plavek, popíjet šťávu z čerstvého kokosu a obdivovat kouzla přírody, které opravdu jen tak někde nejsou k vidění? Tak pak vzlétněte na Filipíny, jež jsou považovány za Mekku bělostných plážích, rozkládající se na neuvě


Táhne vás to slunci vstříc, chcete vklouznout do plavek, popíjet šťávu z čerstvého kokosu a obdivovat kouzla přírody, které opravdu jen tak někde nejsou k vidění? Tak pak vzlétněte na Filipíny, jež jsou považovány za Mekku bělostných plážích, rozkládající se na neuvěřitelných 7 107 ostrovech. Jistě si tak vyberou i ti nejnáročnější z vás. Na nic nečekejte, vlny západního Pacifiku vám již šplouchají na uvítanou.

„Když nám Pavel koupil letenky na Filipíny, ještě jsem ani netušila, jaký ráj právě tam objevím. Dodnes jsem z Filipín uchvácena a jen tak tomu zřejmě nebude jinak. Lidé jsou tam neuvěřitelně milí, pohostinní, tamní kuchyně vám řádně rozmazlí chuťové pohárky a díky přírodě a božským plážím nabudete dojmu, že když tady nemůžete žít, tak se právě sem musíte pravidelně vracet,“ vysvětluje zcela nadšeně své cestovatelské dobrodružství Adéla, která na ostrůvku Borocay letos oslaví Vánoce pod palmou.
I když to zní nevšedně, tak právě na Filipínách vede křesťanství. Další asijskou křesťanskou zemí je mimo jiné třeba Východní Timor.

Zamilujete se na první pohled

Filipíny to jsou ostrovy, kde Pacifik kouzlí na několik způsobů, pláže pokrývá bělostný písek, smaragdové palmy ševelí ve větru, krajinu zdobí několik stovek až tisíc let zkoušená rýžová políčka a nad vším drží moc stále aktivní sopečné vulkány. Abyste se však z přemíry ostrovů zorientovali, představíme vám ty, které rozhodně musíte vidět na vlastní zraky. Pokud se tady mimo jiné zakousnete do tropických plodů jako je ananas, banány, mango, papája, maracuja, tak už vám nikdy nebudou chutnat ty, co máme v obchodech u nás.  Ovoce na Filipínách prostě chutná božsky a božsky tady opravdu je. Není se pak čemu divit, že právě sem jezdí novomanželé strávit své první dny v manželství. Možná tak nějak vypadá recept na rajské manželství, kdo ví…:-). Vyzkoušíte?

Palawan vás nadchne

Nespočet turistů nedá na tento ostrov dopustit a právem ho zbožňují. Nadchne vás nejdelší podzemní řeka v celosvětovém měřítku a pak hned nato vás dorazí pohled na jednu z nejkouzelnějších pláží letoviska El Nido, která splňuje všechny atributy na parádní relax se vším všudy. Zcela si zamilujete nejen koupání v tyrkysových lagunách, ale úplně ztratíte řeč ve chvíli, kdy spatříte vodopády Nagkalit Kalit Falls, kde se můžete po náročné cestě sem i osvěžit. A taky nesmíte minout pláž Marimegmeg.

Pro plážové lenochy je jako stvořený Borocay

Bezkonkurenční pláže, pohodlné lehátka, luxusní hotely a provotřídní služby. Pokud chcete odpočívat, čerpat výhody all inclusive a utápět se ve vodách Pacifiku, vyrazte sem. Avšak počítejte s tím, že místní letiště je opravdu mini a místní pláže vás donutí cvakat jednu momentku za druhou. Kromě jiného si tu užijete i mrak filipínské zábavy. Zástupy turistů najdete na pláži White beach, kdežto relativní klid panuje na Pukka beach.

Bohol nadchne milovníky přírody

Když se řekne Bohol, tak se zasvěceným vybaví čokoládové kopce a především tamní druh „nejmenší opičky“ nartouna filipínského, kterého charakterizují vypouklé oči. Zajděte si mimo jiné také do Muzea mušlí, staňte se svědky kohoutích zápasů, okoupejte se ve vodopádu Mas-Agso a hlavně nasávejte všemi póry filipínskou atmosféru. A pokud se na filipínských ostrovech zdržíte třeba hned čtrnáct dní, tak si možná zapamatujete pár slovíček z jejich místní tagalštiny. Tak napínejte slechy a bystřete mysl.:-) pixabay.com