Jak našemu tělu prospívá voda?

Jak našemu tělu prospívá voda?

Dostatek tekutin je pro lidský organismus zcela zásadní faktor. Napomáhá udržet si ideální váhu, zbaví vás bolesti hlavy, vyžene únavu a především vaše pleť bude zářit na sto honů. 

„Před lety jsem se hlásila k baculkám s matnou pletí a hřívou bez lesku. To se ale změnilo. Kvůli počátečním komplikacím s ledvinami jsem začala pít tolik, kolik skutečně mé tělo potřebovalo a mnohé se začalo postupně měnit k lepšímu. Kilogramy pomalu mizely, já mnohem méně mlsala, pupínky vystřídala krásná pleť a moje vlasy se konečně začínají lesknout,“ svěřuje se Naďa.


 

Únava bude fuč

Cítíte se úplně vyřízeně, energeticky prázdně a celkově byste nejraději prospala celý den? Doplňte si tekutiny a uvidíte, že hromady energy drinků v plechovkách nebudou absolutně potřeba. Naopak tyto kofeinové nápoje tělo spíše tekutin zbavují, proto si je zakažte a raději začněte řešit hlavní příčinu, nikoliv jen následky. Uvidíte, že váš den se pak stane opravdu kvalitním. Aby naše buňky fungovaly tak, jak mají, potřebují přijímat živiny, které lépe rozvádí organismus jedince, jež udržuje pitný režim. Proto mějte láhev s vodou pořád při sobě.

Vyprazdňování na jedničku

Trápí vás až moc častá zácpa? Na vině může byt nedostatek tekutin, který se může projevovat mimo jiné také tužší stolicí, a tedy velmi nepříjemnou zácpou. Projímadlo vám jistě aktuálně pomůže, ale dlouhodobé užívání se zcela zásadně nedoporučuje. Raději pijte, jezte více ovoce a zeleniny a k tomu přidejte i pohyb.

Mladistvá pokožka

Pokud kouříte, pijete málo a přitom šidíte spánek, brzy se tyto neduhy projeví také na vaší kráse, která bude mít uvadající tendence. Hydratace nejen dokáže umazat vrásky, ale také pleti a pokožce celkově darovat pružnost a vitalitu. Nezapomínejte ani na vnější hydrataci, a to formou krémů, pleťových sér a vyživujících masek. Avšak pitný režim je zcela na prvním místě.

Bystrá mysl a lepší úsudek

Připadáte si jako ve zpomaleném filmu, hůře vstřebáváte nové podněty a celkově se vám snad ani nechce přemýšlet? Umožněte vašemu mozku jeho činnost a povzbuďte ji dostatečným pitným režimem. Voda umí vykřesat z letargie mnohonásobně vyšší duševní kondici, odvrátit zapomínání a také se vám vylepší nálada.

Odložíte zbytečnou zátěž

Pokud přijímáte málo tekutin, organismus si to zapamatuje a bude si tu trochu, co tělu dodáváte, schraňovat do zásoby. A právě proto máte oteklé kotníky, zavodněný organismus a váha ukazuje nehezká čísla. Jakmile vodu přijímat začnete, vaše tělo s ní bude hospodařit mnohem lépe. Bude ji využívat pro své fungování a nebude si ji střežit na horší časy. Tím pádem přestanete působit odule a vaše váha půjde dolů.