Kateřina: Dítě nebo kariéra? Sama nevím, co si mám vybrat

Kateřina: Dítě nebo kariéra? Sama nevím, co si mám vybrat

Když jsem byla malá holka, vždycky jsem si přála mít velkou rodinu. Partnera na celý život jsem si našla a pak brzy na to získala skvěle placené místo. Můj drahý by už ale moc rád založil rodinu, kdežto můj šéf má se mnou jiné plány. Vypadá to, že mě konečně povýší... Já nevím, zda mám skákat radostí do stropu, nebo zatlačit slzu, protože s takovou se matkou jen tak nestanu.
A to mi táhne na osmatřicet.


 

Život prostě není vždycky fér

Moje máti mi vždycky říkala, že v životě člověk nikdy nemůže mít všechno, vždycky je to něco za něco. Něco musíš obětovat, abys to, oč usiluješ, mohla získat. Pracuji jako manažerka obchodního týmu v jedné nadnárodní korporaci a musím říct, že  o tak báječné práci se mi nesnila ani v těch nejrůžovějších snech. Kromě jiného máme v kanceláři báječný kolektiv, kde se cítím jako ryba ve vodě. Před lety jsem si nechali postavit dům a tak finance na umoření hypotéky jsou samozřejmě potřeba. Ale v mém případě jde o něco zcela jiného. Kdybych byla mladší, absolutně bych neřešila nic a cílevědomě postupovala v karierním žebříčku směle kupředu. Bohužel však mám na krku  čtyřicítku, a o to je mé rozhodování horší.

 

Lžu milému a přitom užívám antikoncepci

Pavel neustále na miminko naléhá, zato já tajně užívám antikoncepci, aby k tomu nedošlo neplánovaně v době, kdy sama nevím absolutně nic a tápu jako nějaká puberťačka kdysi dávno. Vím, že svého muže tímto chováním zraňuji, sám si moc přeje stát se otcem, jenomže já bych také moc ráda naplnila své profesní potřeby a dosáhla až k cíli, který mi mává před nosem.

 

Mrcha nejsem, možná chci jen od života něco víc.

Okolí mě kvůli mé práci považuje za chladnou kariéristku, která žije pro peníze a blaho rodiny je jí fuk. Jenomže až tak úplně jednoznačné to není. Moc ráda bych alespoň jedno dítě pochopitelně měla, ale kvůli naplnění mé kariéry si to nemohu dovolit, možná kvůli tomu snad ani nechci. Ale to znamená, že budu muset dál užívat antikoncepci a pak se podivovat nad tím, že těhotenský test opět není pozitivní. Asi si budete říkat, že musím být padlá na hlavu, když chci mateřství upřednostňovat před kariérou. Ale zase když si uvědomím, že mám před sebou něco velkého, co se jen tak někomu nemusí podařit, mám chuť nechat starosti spojené s kojením na později. Peníze nebudou problém a já snad otěhotním bez větších komplikaci. „Říkáte si, proč mám potřebu si vylít srdíčko? Ještě nejsem rozhodnutá a čas plyne dál jako splašený. Za dva roky mi bude čtyřicet, a to se šance na miminko přirozenou cestou snižují. Vím, že to nebude zcela přesné, ale co byste si v mé situaci vybrali vy? Napište mi váš komentář pod článek a já budu za každý moc ráda. Ze všeho nejvíc se opravdu nechci rozhodnout špatně,“ vysvětluje zcela jasně Kateřina (38) z Prahy.