Bydlete jako v tropech!

Bydlete jako v tropech!

Máte třeskutého podzimního počasí plné zuby a nejraději byste frnkli za teplem někam hodně daleko? Vytvořte si vaši tropickou oázu u vás doma. Jakmile za vámi padnou dveře rázem se ocitnete v interiéru, jež je nabitý sluncem, láká na přírodní materiály a především vás dostane optimistickou náladou, která z něj prýští na hony daleko.Na co se vyplatí vsadit? Barvy, dřevo a nápad!

Tropický styl bydlení vsází na přírodní materiály, uvolněnou atmosféru, vzdušnost, komfort za každých okolností a především nás vede ke zjištění, že žít po svém je stejně nejvíc. Jak bylo řečeno, tak vše, co je pro oblast tropů tolik charakteristické, najdeme v přírodě. Ať už se jedná o dřevo, ratan, proutí, korek či tropické květiny. Na zem by mělo přijít dřevo nebo alespoň ta podlaha, jejichž kresba věrně imituje hřejivou povahu dřeva, přestože se například jedná o vinyl. Na celoplošné koberce a i ty kusové rovnou zapomeňte, mnohem lépe budou vypadat háčkované, nebo ručně tkané dečky, které můžete umístit před konferenční stolík, k vámi milovanému houpacímu křeslu, nebo prostě tam, kam byste rádi Stěny se nebojte zahalit do tlumených zemitých odstínů jako je béžová, koňaková, písková. Inspiraci můžete nasbírat také v moři či na pláži a svěřit vaše zdiva tónu slonové kosti, nebo jemnému nádechu tyrkysu. Najdou se ale i tací, kteří nemají strach se vytáhnout s tapetami s palmovými listy, exotickou květenou nebo pestrobarevným ptactvem. Pokud milujete experimenty všeho druhu, tak pak se budete cítit zcela královsky v místnosti, kde dominuje ostře fuchsiová.

 

Exotika se nastěhuje k vám domů

Na pohled báječně vypadají v oknech také dřevěné žaluzie v tónu karamelu, nebo decentního pískovce. Avšak co se týká karibského stylu, tak právě v něm se můžete blýsknout tmavými odstíny dřevěného obložení na stropu, či koloniálního nábytku s tepanými úchyty či slušivým proplétaným prvkem, co oku lahodí. Řadíte se mezi cestovatele tělem i duší? Pak se svými suvenýry pochlubte ve vašem interiéru. Rádi byste něco, co jen tak někdo nemá? Přivezte si z místní pláže na památku písek, který vsypete do skleněné karafy. K dané vrstvě si připište název země, ze které pochází a můžete hravě pokračovat ve vrstvení. Uvidíte, že vám vznikne skvělá památka na ještě lepší zážitky.   Chcete jen tak lenošit? Zavěste si do prostoru třeba houpací síť a vyplňte ji hromadou menších a větších polštářků s třásněmi. Vymalováváte také antistresové omalovánky s motivem květů a fauny? Tu exotickou vybavte barvami a hoďte ji za rámeček. Pohled na ni vás uvolní. Bar vybavte kvalitním rumem z cukrové třtiny, sem tam si bafněte z doutníku a uvařte si  opravdovou kávu z Etiopie, Keni, nebo třeba Dominikánské republiky.