Užijte si pobyt na horách, pohladí vás nejenom na duši

Užijte si pobyt na horách, pohladí vás nejenom na duši

Ti, kdo hory pravidelně navštěvují, ví, proč to dělají. Hory léčí, dodávají nám energii, ale také nás učí pokoře a tomu, abychom překonávali sami sebe. Kromě příjemného chvění se i lépe nadechnete Hory přináší mimo jiné elektromagnetická energetická pole, kter


Ti, kdo hory pravidelně navštěvují, ví, proč to dělají. Hory léčí, dodávají nám energii, ale také nás učí pokoře a tomu, abychom překonávali sami sebe.

Kromě příjemného chvění se i lépe nadechnete

Hory přináší mimo jiné elektromagnetická energetická pole, která s sebou nesou vysoké vibrace, a právě ty můžete ve vyšších polohách osobně cítit. Nad tisíc metrů nad mořem navíc nenajdete vrstvy prachu ani dýmové zóny, o to líp se vám bude dýchat. Žádné alergeny ani bakterie!

Klidně nechejte lyže doma, vhodné jsou i procházky

Proto nemusíte ani lyžovat, stačí si naplánovat příjemné procházky a budete dělat něco pro své zdraví. Hory se zejména doporučují astmatikům a lidem s respiračními problémy. Čerstvý horský vzduch však pomáhá zlepšovat paměť i další funkce mozku a to díky jeho okysličování.

Hledejte horské prameny

Hory mají také své prameny a lázně, které mají blahodárný účinek na naše zdraví. Prameny vyvěrají přímo z ledovců, naskytne-li se vám možnost, umyjte si touto vodou obličej a ruce. Pokud najdete vhodné jezírko, vykoupejte se v něm.

Lehce se opalte

Pozor si dejte na ostré sluníčko, které vám tváře a nos zabarví do červena rychleji, než dole v nížině. Nezapomeňte na sluneční brýle, opalovací krém a balzám na rty. S touto výbavou si příjemně opálite obličej, takže vám to bude navíc perfektně slušet. Ještě váháte, zda jet letos do vyšších poloh?

A na závěr pár rad do hor:

  • Plánujte si výšlap vždy podle svých fyzických možností, nepřeceňujte se, hory jsou zrádné.
  • Vždy se ujistěte, že máte vhodné vybavení na výlet, túru či výšlap
  • Zkontrolujte předpověď počasí, než se kamkoliv na horách vydáte
  • Mějte uložené číslo horské služby ve svém mobilním telefonu
  • Přibalte si do batohu či kabelky externí zdroj k dobití mobilního telefonu
  • Pokud se vydáte na túru sami, nechejte informace o tom kam a kudy půjdete a kdy se asi vrátíte někomu blízkému, nebo alespoň na recepci penzionu, kde bydlíte
  • Po příchodu všechny ujistěte, že jste zpátky.
  • Nebojte se využít služeb místních průvodců. Budete mít jistotu, že se neztratíte a ještě uvidíte místa, která byste sami možná nenašli.
  • Dbejte všech upozornění, která potkáte.
  • Z výletu byste se měli vrátit za světla, přes zimu tedy ideálně do 16 hodin.

 

foto: trekdestinations.com, doc.govt.nz