17 tipů, díky kterým bude advent stát za to!

17 tipů, díky kterým bude advent stát za to!

Už tuto neděli do našich domovů vkročí kouzlo adventu, což znamená že do těch nejkrásnějších svátků v roce schází už jen čtyři týdny. Tento čas by měl být obdobím, kdy se těšíme na rodinnou pohodu, chroustání vanilkáčů a koukání na pohádky. Vesměs tomu ale tak často není, všichni se totiž chceme přetrhnout, aby k nám domů vtrhla dokonalá atmosféra Vánoc.


 

Napište s dětmi Ježíškovi. O napsání přání požádejte taky vaši máti, babičku, nebo dědečka. Jen tak skvěle zjistíte, co by si přáli dostat pod vánočního zelenáče. Máte-li malé děti, udělejte to tak, ať dopis za okny zmizí a na zemi jsou Ježíškovi kročeje. Zajděte si do kina třeba na film Sněhulák. O vánoční tématiky tady tolik nejde, ale zase si užijete sněhu až až. Vystřihejte s dětmi z papíru vločky, přilepte je na okna, nebo se pusťte do výroby vánočních řetězů z papíru.

Z filmů se zase mrkněte na Sám doma, Lásku nebeskou, Čtvery Vánoce, Vánoční dárek, nebo protivného zelenáče Grinche, který ze všeho nejvíc svátky prostě nemusí. Vydejte se s dětmi do lesa dát zvířátkům seno a chléb. Ptáčkům nasypte zobání. Nainstalujte si na dům vánoční osvětlení. Jakmile se vrátíte z práce, skvěle vás ta podívaná naladí. Adventní věnec prostě musíte mít. Je ale absolutně jedno v jakém provedení. Důležité je, abyste každou neděli mohli zapálit jednu svíčku.

Při úklidu se nalaďte vánočními koledy, půjde vám práce mnohem lépe od ruky a tak nějak sama. Tichá noc zkrátka a dobře vede. Skvělou jsou ale i ty anglické. Začněte nakupovat a balit vánoční dárky už nyní. Později si pak užijete mnohem intenzivněji sváteční atmosféru se vším všudy. Protože se nebudete muset honit. Vyrazte na sváteční trhy, které patří mezi ty nejkrásnější napříč celou Evropou. Ve Vídni vás nadchne Schönbrunn, boží je Salzburk, Mariazell, Norimberk, Mnichov, dále třeba Drážďany, Bratislava, naše milovaná Praha, nebo krapet vzdálenější a pompézní Budapešť.

Zaplujte také do kostelů, i když nejste věřící. Jejich výzdoba i jesličky vás nadchnou tak jako tak. Upečte si s dětmi tak nějak už tradičně na Mikuláše domácí perníčky. Věřte, že tyto chvíle patří k těm, na které budou dítka i vy tak moc rádi vzpomínat.

Popíjejte svařák, punč, nebo starý dobrý grog. Bude vám skvěle a teploučko. Na vanilkový cukr z obchodu zapomeňte, udělejte si pro letošní vanilkáče ten domácí přímo z vanilkového lusku. Ta vůně i chuť vás dostanou.

Nechcete utrácet kdoví kolik za dárky pro vaše nejbližší? Vsaďte na jedlé dárky. Takový domácí vánoční likér, nakládané sýry, pečený čaj, nebo kuřecí paštika s portských vínem vaše gurmány dostane.

Nevysedávejte na sociálních sítích a raději si přelouskejte vánoční román v křesle s dekou a huňatými papučemi. Vytáhně si třeba starou dobrou harlequinku.:-)

Myslíte, že láska pro vás není? Co takhle si advent vyplnit nějakým tím randem? Věřte, že rázem budete mít božskou náladu. A právě o tom to je.

O svátcích nechce být vůbec nikdo sám, tak se postarejte, ať nejste ani vy. S láskou je na světě prostě líp.