Jak mít to, na co mnozí zapomínají? Tedy šťastné manželství…..

Jak mít to, na co mnozí zapomínají? Tedy šťastné manželství…..

Poslední dobou se rozvody skloňují ve všech pádech a soudy jsou zahlceny novými žádostmi
o to, aby rozkmotřili ty dva, co se kdysi milovali k zbláznění. Lásku přebil stereotyp, starosti
a taky dost možná nezájem. Tu nejkouzelnější čarodějku ze všech si totiž musíte zaslouž


Poslední dobou se rozvody skloňují ve všech pádech a soudy jsou zahlceny novými žádostmi o to,
aby rozkmotřili ty dva, co se kdysi milovali k zbláznění. Lásku přebil stereotyp, starosti a taky dost možná nezájem. Tu nejkouzelnější čarodějku ze všech si totiž musíte zasloužit tím, že budete jeden o druhého pečovat a stát při něm v dobrém i zlém.

Sdílejte váš den

Každý den nás něčím překvapí a často jsou to jen mini maličkosti. Právě o těch je potřeba mluvit, sdílet své pocity, umět vykreslit tomu druhému radost, obavy, ale i těšení se na to či ono. Prostě spolu mluvte, povídejte si a plánujte.

Něžný rituál před usnutím

Někteří se oddávají milování, druzí se drží jen tak pod peřinou za ruce a vzpomínají na nádherné okamžiky, které toto léto měli možnost prožít. Je úplně jedno, co děláte, nejdůležitější na tom všem je, že jste spolu.

Tip: Není na škodu mít sex a pak si uspokojeně padnout do náruče a špitat si milá slůvka, dokud si pro vás  nepřijde spánek. Budete mít kromě jiných benefitů zaděláno na sladké sny.

Umějte ocenit toho druhého

I po letech v manželství je potřeba umět poděkovat za to či ono, požádat o pomoc, když nestíháte, nebo si prostě nevíte rady.  A rozhodně nezapomínejte na pochvalu. Není to rozhodně jen prázdné plácání do větru, je to právě to, co každý z nás potřebuje slyšet. Ne, ten druhý vedle vás opravdu nezpychne, ocenění totiž na naši duši působí jako účinný balzám.

Hádáte se jako psi?

Červená kontrolka se rozblikala do ruda a vy přes vztek nevidíte napravo ani nalevo? Než vypálíte slovo, které jste si měla raději nechat pro sebe, se raději nadechněte a uvědomte si, že toho člověka vedle sebe stejně milujete. Uvidíte, že si ušetříte nějaké to peprné slovo a vyhnete se tiché domácnosti.

Mějte svůj prostor

Každý potřebuje být tu a tam sám. Tak si tento luxus dopřejte. Vy jděte s kamarádkou na kafe a milého nechejte vyvenčit na fotbal nebo na jedno. Oběma vám tato změna prospěje a zase si budete mít o čem povídat.

Děti jsou sice vaše všechno, ale nic se nemá přehánět

Partner vás pomalu nezajímá, protože všechnu vaši energii a pozornost spolkne zájem o vaše ratolesti? Dětem přemíra zájmu může ubrat na jejich zodpovědnosti a následně může vězet za tím, že se váš klouček nebude chtít osamostatnit. Tak pozor na to. Opravdu totiž platí všeho s mírou.

 

pixabay.com