Zaleťte se ohřát: V těchto destinacích na třeskuté mrazy zapomenete raz dva

Zaleťte se ohřát: V těchto destinacích na třeskuté mrazy zapomenete raz dva

Teploty jsou čím dál mrazivější, jinovatka maluje na okna, sem tam se promenádují sněhové vločky a vy netoužíte po ničem jiném, než chytat bronz někde na lehátku.

Přinášíme dovolenkářské tipy, odkud se vám nebude chtít domů, a kde právě teď panují tropické teploty a slunce vás rozmazlí zlatavými slunečními paprsky.


 

„Celkem nechápu, proč všichni jezdí na dovolenou k moři v létě, když je u nás teplo. My s Petrem jsme v létě v Česku a za teplem vyrážíme vždy na sklonku roku. Kde to milujeme nejvíc? K srdci nám přirostlo roztančené Mexiko a také cestovatelsky méně profláklá Panama,“ svěřuje se čtenářka a nadšená cestovatelka Andrea.  

Sultánský skvost

Omán. Dokonalé přírodní scenérie, vysoká pohoří, vyhřátý Indický oceán, vůně kadidla vás uhodí do nosu na každém kroku a do toho krása a tajuplnost mnohdy i zapomenutých pouštních měst. Nahlédněte do života beduínů, brázděte na velbloudech písečnou krajinu a ochutnejte ománskou kuchyni. V hlavním městě můžete omrknout Velkou mešitu a nasát něco z místní atmosféry. Co se týká střediska jako stvořeného pro dovolenou, tak za něj platí Salalah.

Ostrov pod rovníkem s vůní hřebíčku a skořice

Totiž Zanzibar. Před dávnými lety ztělesňoval hlavní centrum pro obchod s otroky, dnes se vyhřívá na vlně turistického zájmu. Spatříte tedy nevšední farmy na mořské řasy, guarézu zanzibarskou či plantáže vonící po skořici, hřebíčku a muškátovém oříšku. Ve vesnici Kizimkazi můžete pozorovat delfíny a na ostrově Prison Island zase želvy obrovské přivezené až z dalekých Seychel.

Patří Španělsku, ale jsou blízko Afriky

Řeč je o Kanárských ostrovech, kde spoustu z nás neváhá oslavit svátky, nebo strávit zimní dovolenou. Na výběr máte hned z několika ostrovních alternativ. Pro milovníky poznávání a adrenalinu můžeme doporučit stále zelený ostrov Tenerife, kde trůní také dosud aktivní sopka. Fandíte Hvězdným válkám? Pak vás nadchne měsíční krajina ostrova Lanzarote, kde si v národním parku Timanfaya budete připadat jako byste přistáli na Marsu. No, a pro milovníky plážového lenošení tady máme úžasnou Fuerteventuru. Ceny se pohybují kolem 10 – 12 tisíc na osobu za týden.

Všeříkající ráj na čtyři písmenka

Kuba. Tuhle spanilou karibskou krásku známe jistě všichni. Průzračné vlny, naleštěné bouráky, pláže s bílým pískem, kokosové palmy a ze všech koutů hrající salsa. Nejenom nachytáte bronz a mysl dojde k uvolnění, ale právě tady ochutnáte božské rumy z cukrové třtiny a doutníky, co nikde na světě prostě nemají. Neváhejte, léhátka na plážích se v tuto době plní před očima rychlostí blesku.

Nestihli jste odletět na líbánky?

Pak vyrazte na Maledivy klidně hned. Na těchto korálových atolech totiž si můžete užívat kdykoliv během celého roku. Pouvažujte ale nad tím, na kolik dní se právě sem vydáte. Vesměs jste ubytování na mini ostrůvku, který celý obejdete za chvilku a tak můžete celý den ležet na pláži, šnorchlovat, nebo se potápět. Samozřejmě ale vyrazte na výlety lodí i na další ostrovní skvosty. Ať něco vidíte.

Kam dále?

  • Dominikánská republika,
  • Mexiko,
  • Jamajka
  • Isla Margarita
  • Thajsko