Tyto zásady vás v životě nasměrují za lepšími zítřky

Tyto zásady vás v životě nasměrují za lepšími zítřky

Máte chuť všechno svalovat na osud, že nejste dítě štěstěny a že ti ostatní, kterým se daří, se prostě uměli lépe narodit? Někteří možná přišli ke své záviděníhodné situaci jako slepí k houslím, ale takových zase moc nebudete. Je na čase procitnout do reality s jasným vědomím, že v životě není zadarmo absolutně nic a to, co si nevydřete, to vesměs nemáte. Mějte snahu něco mít.


 

Nemám vůbec na nic čas. Nelžete sami sobě

Sáhněte si do svědomí a schválně si propočítejte, kolik reálných hodin denně vysedáváte na sociálních sítích a utrácíte drahocenný čas díky smartphonu. Čas je potřeba na to, aby vám v hlavě uzrály vaše plány, abyste promysleli, co dál si počnete, a taky na samotnou realizaci. Vesměs naše usílí není hned korunováno úspěchem a na ty světlé zítřky v pořadí, co mají následovat, si musíme trpělivě vyčkat. Avšak nikoli s rukama v klíně, zato houževnatě, s pílí a snahou.

 

Já jsem někdo, a co jsi ty?!

Všichni se rádi vyvyšují na ostatní. Stačí jenom nakouknout pod oponu rodinných vztahů třeba o Vánocích, kde se bude strýček prsit, že jeho děti dostaly to i ono. Že se chystají do Alp na celý dlouhý týden a že konečně dosáhl povýšení. Když se vás pak tento člověk zeptá, jak jste na tom vy, nezajímá ho obsah vašeho sdělení. On ke svému uspokojení už dávno přišel tím, že se před vámi vytahoval, jak moc dobrý je. Vesměs ale takový chlubil nebude charakterově stát za moc. Za skutečně velké lidi mluví jejich činy, nikoliv plácání, co vyjde stejně a dobře naprázdno. Mnohem víc se vyplatí mít plné ruce práce, než plnou pusu řečí a skutek utek.

 

Když ego srazí na kolena právě ona - láska

Ti, co odloží své ego pro lásku, nejsou slabí, právě naopak. Jsou si vědomi kvalit svého protějšku a tak nepotřebují mít vždycky pravdu. Pochopte se a raději se spolehněte jeden na druhého, než na vaše věčně naleštěné ego. To vám sice zvedne sebevědomí, ale v době, kdy vám bude ouvej, vás neobejme ani nepolíbí.

 

Něco ve vašem v životě vás rozčiluje jako nikdy! Co s tím?

Tyto pocity jsou vlastně pro nás darem. Hlásí nám, že naše kontrolka značící nespokojenost bliká a nastává dokonalé načasování pro změnu, se kterou vám do života připluje pocit tolik vytoužené spokojenosti a štěstí.

 

Nebuďte s někým, pro koho jste jen komfortně bezvýznamná

Je mu s vámi vlastně fajn, ale tím to pro něj haslo. Budoucnost ve vašem vztahu dávno zavrhnul, akorát vám to jaksi zapomněl říct. On s vámi manipuluje pro své blaho a to, že vám zlomí srdce, je pro něj bohužel zcela bezpředmětné. Hlavně, že on má to, co chce.