Nalaďte se na svátky chutnými horkými nápoji

Nalaďte se na svátky chutnými horkými nápoji

Vánoce se nesou ve znamení dobrot všeho druhu. Když se ale vrátíte z večerního bruslení, nebo třeskuté lyžovačky nebudete toužit po ničem jiném, než po hřejivém nápoji. Kromě dokonalé chuti vás i teď v době adventu, dokonale naladí. Připravte si tyto nápoje a usedněte


Vánoce se nesou ve znamení dobrot všeho druhu.  Když se ale vrátíte z večerního bruslení, nebo třeskuté lyžovačky nebudete toužit po ničem jiném, než po hřejivém nápoji. Kromě dokonalé chuti vás i teď v době adventu, dokonale naladí. Připravte si tyto nápoje a usedněte k pohádce, nebo s partou přátel ke stolu a zapomeňte na všudypřítomný vánoční shon. Stejně už ty přípravy nijak neuspěcháte.

Sváteční horká čokoláda

100 ml mléka, 2 lžíce kakaového pudingu, 250 ml smetany ke šlehání, 150 g kvalitní čokolády, vánoční koření podle chuti Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni do tekuté podoby. Mezitím si v rendlíku ohřejte mléko, přidejte vanilku, skořici či cokoliv, co máte rádi a také puding. Řádně mícháme směs, dokud nebude hladká a bez hrudek. Nakonec ji zjemníme sametovou smetanou ke šlehání. Třetinu si však ponechejte pro našlehání šlehačky, ať můžete vaši dobrotu efektně ozdobit. Chcete zkusit něco netradičního? Pak vsaďte na chilli, které do čokolády přidávaly už staří Mayové a dodnes tento zvyk v Mexiku milují. Někdo dokonce obvod hrnečku ozdobí opraženým kokosem a ve finále myslí na oblíbené marshamallow bonbony.

Delikátní oříškové mléko s vůní Vánoc

200 ml lísko-oříškového mléka, můžete jej klidně nakombinovat s mandlovým, nebo třeba kokosovým Vanilkový lusk, skořice, badyán, kardamom a na doslazení med či třeba javorový sirup pro ozvláštnění chutě. Mléko přiveďte k varu a následně do něj vhoďte koření, med či trochu sirupu podle toho, jakou intenzitu sladké chuti chcete vykouzlit. Nakonec ozdobte čepicí šlehačky a ozdobte lískooříškovým, nebo karamelovým sirupem.

Horká hruška s tyčinkou skořice

500 ml hruškového nektaru, klidně ale vyzkoušejte i jinou chuť ovoce. Báječný je také jablečný džus. Cca 3 – 4 hřebíčky a 2 roličky skořice. Džus přivedeme k bodu varu a následně ochutíme kořením. Horkým nápojem naplňte skleničky a vychutnávejte  si ovocnou chuť, co vás prohřeje. Do džusu můžete vhodit také plátek šťavnatého pomeranče.