Začarovaný kruh vaší lásky: Když se rozejdete, abyste se zase sešli

Začarovaný kruh vaší lásky: Když se rozejdete, abyste se zase sešli

Nemůžete být spolu a ani, jak později zase zjistíte, bez sebe. Těsně po rozchodu vaši duši sžírá samota, výčitky a také obavy, že už asi nepoznáte nikoho, kdo vás znal tak dobře jako on,
a přesto na vás nezanevřel. Co s tím, když se chvíli milujete k zbláznění a pak byste mu nejraději vyškrábala oči?


 

„Randila jsem s Michalem dobré dva roky a nikam to nevedlo. On se vázat nepotřebuje a já bych ráda měla pocit, že vážně k někomu patřím. Když na milého netlačím, všechno je v nejlepším pořádku, zasmějeme se jako malí, podnikáme hromadu akcí, společně podnikáme, v sexu táhneme za jeden provaz a já mám dojem, že jsme se vážně hledali, až jsme se našli. Jenomže pak mě zase dostane svým nezávazným přístupem k našemu vztahu a já bych mu nejraději nafackovala, sbalila se a šla si za svým. A tak se opustíme a po čase už zase škemráme jeden po druhém,“ vysvětluje Laura a sama s úsměvem přiznává, že zřejmě ani jeden z nich nebude zcela normální.

 

Když vaše srdce neumí zapomenout a vlastně ani nechce!

Prostě jste si na sebe navykli, on ví, že u vás najde pochopení a vy zase oporou. Najednou vidíte všechny plusy, které vaše láska měla a čím vás obohacovala. On se po čase stal někým, s kým sdílíte svůj život a jeden dovolil tomi druhému v něm otisknout svoji stopu. Když dojde na vztahovou stopku, je pochopitelné, že vám chybí jeho řádky, myšlenky, vtípky a snad i to, čím vás štval jako nikdy. Těžko se někoho zbavíte také v situaci, kdy se cítíte osamělá, citově prázdná a celkově víc než sklesle. Říct mu sbohem a taky to tak myslet je poměrně nesnadný úkol. Ale jsou chvíle, kdy to za tu námahu a počáteční slzy vážně stojí.

 

Strach ze samoty

Ať byl, jaký chce, byl jenom váš. Zato ted najednou se stresujete myšlenkou, že vaše ohledávací akce se budou muset rozeběhnout na plné obrátky. Vám už se tolik nechce dávat všanc své srdce, povídat tomu či onomu
o svém životě a mít někde uvnitř sebe strach, že jakmile dojde na věc a dosáhne svého, tak už se prostě neozve. V této fázi existuje zvýšené riziko, že vás to potáhne zase zpátky za ním.

 

Tak co teď s tím?

Stejně jako se může kamarádství s výhodami překlopit do vztahu, tak je to možné i obráceně, kdy jste si zůstali jenom na ten sex. Víte, že vám to spolu ladí a tak nevidíte důvod, proč hledat jiného adepta na sexuální avantýry. Jenomže na druhou stranu zase přešlapujete na místě, nic se stejně asi nezmění a život plyne jako neřízená střela dál.

 

První, druhý i třetí rozchod, byť se třemi návráty, jsou sice možná důkazem toho, že mezi vámi něco je. Každý si musí poradit sám, ale je dost možná pravdou, že děláte chybu, když se zahazujete s tím, od koho pravidelně utíkáte. Třeba někde čeká ten, koho přes klapky, co vám daroval ten prevít, prostě nevidíte. A prozatím vůbec netušíte, oč přicházíte.