Připravte si domácí mandlové mléko! Je to opravdu snadné

Připravte si domácí mandlové mléko! Je to opravdu snadné

Rostlinná mléka jsou v dnešní době v kurzu. Představují nejenom vegetariánskou alternativu ke kravskému mléku, ale navíc jsou plné klíčových látek, které pro správné fungování organismu všichni potřebujeme. 


Ale to ještě není všechno. Mimo jiné také vnitřně neutralizují kyselé prostředí.

Pokud máte v plánu udělat pro vaše zdraví maximum, určitě nastartujte den sklenicí s vlažnou vodou, do které přidáte citrónovou šťávu. Můžete ji ozvláštnit také na chuť jemnější limetou, sladkým grepem (sweetelo), nebo pomeranči.

Zamilovali jste se do chuti mandlového mléka, ale cena v obchodech vám přijde poměrně vysoká? Pak si nakupte mandle ve větším množství a připravte si to domácí. Poradíme vám, jak a rovnou zjistíte, že to opravdu není žádná věda.

Co budete potřebovat?

2 šálky mandlí. Pokud máte bio, můžete je využít i se slupkou, pokud ne, slupky je zbavte 8 šálků vody Tento návod je na větší rodinnou dávku. Popřípadě mléko udělejte z jedné dávky mandlí a 4 šálků vody. Dále plátýnko, abyste hotovou směs zbavili mandlových kousíčků.

Postup
Mandle namočte do vody, změkčí se, nasáknou tekutinou a také se tzv. probudí. Doporučuje se ideálně přes noc, avšak postačí 3 až 5 hodin. Pak je s vodou šupněte do mixéru a začněte mixovat. Pak už je jenom na vás, zda budete chtít mandle z mléka přes plátýnko oddělit. Někdo si je tam nechává schválně na skus, protože jsou zdravé a nejsou zrovna nejlevnější. Mandlové mléko nalijte do skleněných láhví a šup s ním do lednice, kde vám v láhvi vydrží až tři dny. Máte raději mléko bez kousků mandlí? Pak jej přefiltrujte a mandlovou drť použijte na koláč, nebo třeba jí prokombinujte s opečenou strouhankou, kterou posypete borůvkové kynuté knedlíky.

Kam s ním?

Hotové mandlové mléko můžete spojit s banány, kokosem,  jahodami, ale také exotickým mangem. Neváhejte dětem připravit lahodný domácí puding, nebo zkuste jeho alternativu s chia semínky. Nemůžete usnout? Ohřejte si mandlové mléko v rendlíku a přidejte do něj trochu skořice spolu s kardamomem. Uvidíte, že brzy upadnete do slastného snění.