Glykemický index a cesta ke štíhlé postavě

Glykemický index a cesta ke štíhlé postavě

Trápíte se dietou, své tělo v posilovně a váha přitom nechce jít dolů? Pak je třeba hledat, kde vězí problém. Při snaze zhubnout záleží také na tom, jakou stravu svému organismu dopřejete. Zde vám může leccos napovědět také glykemický index. Když se nedaří zhubn


Trápíte se dietou, své tělo v posilovně a váha přitom nechce jít dolů? Pak je třeba hledat, kde vězí problém. rs_glykemicky index3 Při snaze zhubnout záleží také na tom, jakou stravu svému organismu dopřejete. Zde vám může leccos napovědět také glykemický index.

rs_glykemicky index1Když se nedaří zhubnout

Glykemický index vám říká, jaký je účinek určité potraviny na zvýšení hladiny cukru v krvi. Řeknete si možná, jak to souvisí s hubnutím? Souvisí, protože když sníte jídlo s vysokým glykemickým indexem, třeba sladký koláč, zvýší se vám hladina cukru v krvi. Ta je zanedlouho eliminována inzulínem a zase máte hlad. A co je obzvlášť podstatné, čím více díky stravě vzroste hodnota glykémie, tím větší snahu o ukládání tuku váš organismus projevuje. Kdežto, když si dáte kupříkladu libovou šunku na tmavém chlebě, tedy jídlo s nízkým glykemickým indexem, vše trvá podstatně déle a příznaky hladu se tak objeví ne za hodinu, ale třeba za půl dne. A jsme u cíle. To co jíte ovlivňuje rovněž to, za jak dlouho máte hlad, tedy kolik toho nakonec sníte. No a to pak samozřejmě má vliv i na vaši váhu.

rs_glykemicky index2Není to velká věda

Sice to může působit trochu vědecky, ale jde o to věnovat pozornost tomu, co, a kdy jíte. Samozřejmě, že před výraznější fyzickou aktivitou se jídla s vyšším glykemickým indexem naopak hodí, neboť vám dodají energii, kterou pak spotřebujete. Zcela opačná situace je ale v případě, kdy celý den sedíte u počítače v práci a vaše fyzická aktivita se omezuje na to, že v poledne jdete na oběd. A přesně v ten moment je dobré myslet na to, co si k němu dáte. V této souvislosti lze doporučit, aby jídlo obsahovalo dostatek zeleniny. [clear] Text: (miž)