Máme pro vás skvělé tipy na zdravou snídani

Máme pro vás skvělé tipy na zdravou snídani

Vykouzlete s mandlovými nápoji Alpro neodolatelné snídaně!

Najděte svou oblíbenou smoothie kombinaci. Připravte si doslova královskou hostinu plnou nejlepších mandlových lahůdek. Zařaďte vybrané mandlové dobroty na seznam oblíbených rodinných snídaňových receptů. Zahřejte se teplým čajem nebo kávou s kapkou mandlového nápoje. Připravte s nimi během minuty rychlou snídani, popadněte ji a vydejte se vstříc celému dni, s tím nejlepším základem – lahodnou mandlovou snídaní.


 

 

Chai Latte

1l mandlového nápoje Alpro Original
10 celých lusků kardamomu, lehce podrcených
5 celých hřebíčků, 2 celé skořice
5 cm čerstvého zázvoru
1 vanilkový lusk
2 lžíce medu, 3 sáčky černého čaje

850 ml mandlového nápoje Alpro nalijeme do rendlíku a přidáme kardamom, hřebíček, skořici, plátky zázvoru, semínka vanilky i rozkrojený vanilkový lusk. Zahříváme na mírném plamenu, dokud směs nezačne krásně vonět (zhruba 15 minut). Přimícháme med, vložíme čajové sáčky a necháme 3 minuty povařit. Zbývajících 150 ml mandlového nápoje nalijeme do dalšího rendlíku a přivedeme k varu. Prošleháváme, dokud se nevytvoří pěna. Přes jemné sítko nalijeme do dvou třetin skleničky okořeněnou čajovou směs. Třetinu sklenice doplníme pěnou z mandlového nápoje. Chai Latte se tradičně pije teplý a sladký.


Green tea latte

1 lžíce mletého zeleného čaje
1/2 lžičky medu
150 ml neslazeného mandlového nápoje Alpro
1 lžíce vody

K zelenému čaji přidáme horkou vodu a mícháme, až se prášek rozpustí. Mandlový nápoj s medem zahříváme
v kastrůlku, dokud se nezačnou objevovat malé bublinky. Prošleháme do pěny, přidáme do připraveného zeleného čaje a posypeme špetkou čaje.


Mandlová pochoutka s quinoou

130 g nevařené quinoy, 1 lžička mleté skořice
1/4 lžičky mořské soli
100 ml mandlového nápoje Alpro Original
1 lžíce mandlových plátků
2 jablka, nakrájená na plátky
130 g rostlinné alternativy jogurtu Alpro bílý
1 lžička medu

Quinou dáme do středně velkého rendlíku, zalijeme dvěma hrnky vody a přivedeme k varu. Poté zmírníme plamen a necháme 15 minut dusit pod pokličkou, dokud quinoa všechnu vodu nevsákne. Sundáme z plotny
a přidáme skořici a mořskou sůl. Quinou přendáme z pánve do misky, do rendlíku následně nalijeme mandlový nápoj. Na mírném plamenu zahříváme 3 – 4 minuty. Do skleniček s širokým hrdlem postupně vrstvíme quinou, mandlové plátky, jablka a rostlinnou alternativu jogurtu Alpro bílý. Vše zalijeme několika lžícemi teplého mandlového nápoje a na závěr pokapeme medem. Podáváme teplé.


Mandlový chia pudink s vanilkou

1 l neslazeného mandlového nápoje Alpro
170 g chia semínek
2 vanilkové lusky
2 lžíce javorového sirupu
hrst borůvek a ostružin
hrst vlašských ořechů

V misce dobře promícháme neslazený mandlový nápoj Alpro, 170 g chia semínek, semínka ze dvou vanilkových lusků a 2 lžíce javorového sirupu. Dáme do lednice na nejméně hodinu, ale v ideálním případě přes noc.
Do skleničky dáme vrstvu chia pudinku. Na ni nasypeme směs borůvek a ostružin. Přidáme vrstvu vlašských ořechů. Celý postup opakujeme, dokud není sklenička plná.


Ovocná snídaňová miska

600 ml mandlového nápoje Alpro Original
120 g celozrnných cereálií
400 g červeného ovoce
4 lžíce mandlových lupínků, opražených (volitelné)

Celozrnné cereálie přelijeme mandlovým nápojem Alpro. Přidáme červené ovoce. Můžeme dozdobit opraženými mandlovými lupínky. Ihned podáváme.

 

 Více informací na www.alpro.com/cz