Snídejte s námi horké kaše! Máme pro vás mňam recepty

Snídejte s námi horké kaše! Máme pro vás mňam recepty

Mandlová snídaně Alpro

Vykouzlete s mandlovými nápoji Alpro neodolatelné snídaně! Najděte svou oblíbenou smoothie kombinaci. Připravte si doslova královskou hostinu plnou nejlepších mandlových lahůdek. Zařaďte vybrané mandlové dobroty na seznam oblíbených rodinných snídaňových receptů. Zahřejte se teplým čajem nebo kávou s kapkou mandlového nápoje. Připravte s nimi během minuty rychlou snídani, popadněte ji a vydejte se vstříc celému dni, s tím nejlepším základem – lahodnou mandlovou snídaní.


 

Nebeská kaše s mandlemi a mátou

250 ml mandlového nápoje Alpro Original
75 g ovesných vloček, špetka mleté skořice
čerstvě nasekaná máta
med, jablko
citrón na pokapání
nasekané mandle

Mandlový nápoj Alpro nalijeme do malého hrnce, přisypeme ovesné vločky a přidáme špetku skořice. Necháme 3 minuty vařit a poté hrnec odstavíme. Přimícháme čerstvě nasekanou mátu a trochu medu. Jablko nakrájíme na kousky, pokapeme citrónem a přidáme do kaše. Na závěr posypeme nasekanými mandlemi.


Alpro mandlovo-ovesná kaše s pečenými fíky

750 ml neslazeného nápoje Alpro z nepražených mandlí
500 ml ovesných vloček
250 ml vody, špetka soli
4 fíky, nasekané mandle
chia semínka, lesní ovoce

Předehřejeme troubu na 180 °C.
Do velkého hrnce nalejeme neslazený mandlový nápoj Alpro, přidáme ovesné vločky, vodu a špetku soli. Přivedeme k varu a na středním plamenu za stálého míchání vaříme, dokud kaše nezačne houstnout.
Fíky položíme na plech, dáme do trouby a lehce opečeme. Mandlovo-ovesnou kaši servírujeme s lesním ovocem a opečenými fíky. Ozdobíme chia semínky a sekanými mandlemi.

 

 

Jablečno-ovesná kaše

1 l neslazeného mandlového nápoje Alpro 160 g ovesných vloček

2 jablka

250 g ostružin

4 lžíce pistáciových oříšků (volitelné)

 Jablka zbavíme jádřinců a nakrájíme na tenké plátky. Do pánve nelejeme neslazený mandlový nápoj Alpro, přidáme ovesné vločky a nakrájené jablečné plátky. Směs přivedeme k varu a zmírníme plamen. Za stálého míchání vaříme přibližně 3 minuty. Kaši rozdělíme do čtyř misek, ozdobíme ostružinami, pistáciovými oříšky
a zakápneme trochou neslazeného mandlového nápoje Alpro.

 

Více informací také na www.alpro.com/cz