Dnes začíná Songfest.cz a přivítá rok Psa hudbou

Dnes začíná Songfest.cz a přivítá rok Psa hudbou

Doslova za pár dní se se rozloučíme s rokem Kohouta a vlády se dle čínské astrologie ujme Pes. A již zítra se také v Hradci Králové uskuteční první z koncertů interkulturního festivalu Songfest.cz, který na tuto událost každoročně upozorňuje. Druhá zastávka koncertního turné roku Psa bude následovat další den, 15. února v Plzni, dále 21. února v Jablonci nad Nisou
a série vyvrcholí v pátek 23. února v Praze.


Čtyři města a čtyři unikátní, nejen hudební zážitky - tak bude vypadat letošní Songfest.cz. Úvodní večer ve středu 14. února se v divadle Drak v Hradci Králové představí mladá nevidomá zpěvačka a klavíristka Ráchel Skleničková, která loni okouzlila mimo jiné publikum Pražského Jara. Spolu s ní vystoupí houslistka Anna Mlinariková.

Návštěvníky v plzeňském Domě hudby přivítá zpěvačka Ridina Ahmedová s basistou Petrem Tichým
s projektem Hlas kontra Bas. Toto jedinečné spojení ženského hlasu a akustického kontrabasu si kromě nadšených reakcí publika vysloužilo i nominaci na cenu Anděl. Eurocentrum v Jablonci nad Nisou rozezní alikvotní sbor Spektrum s Karlem Kekešim a ženské pěvecké seskupení Dobrovyly.

Songfest.cz vyvrcholí slavnostním koncertem roku Psa v Paláci Akropolis v Praze. Zpěvačka a zakladatelka Songfestu Feng-yűn Song přivítá celou řadu hostů: korejskou tanečnici z USA Peggy Choy, Vladimíra Václavka, Vesnu Cáceres, Andyho Seidla, Pavla Půtu, Pavla Macáka, Jaroslava Kořána, Petra Tichého, dívčí sbor C maj a taneční skupinu indonéských tanců Kintari. Slavnostní večer bude moderovat Martin Zbrožek.

Vstupenky je možné zakoupit online nebo na pokladnách kterékoliv z festivalových scén a předprodejní cena je přívětivá – pohybuje se od 200 do 250 Kč. Více informací a předprodej na www.songfest.cz.

Dramaturgyní, průvodkyní jednotlivých večerů i jedinečnou zpěvačkou je čínská umělkyně Feng-yűn Song, která do Čech každoročně přináší ryzí tradice nejen z rodné Číny a svoji tvorbou i dramaturgickou kreativitou staví intimní, leč o to pevnější mosty mezi kulturami i jednotlivými lidmi. Songfest.cz založila v roce 2008 v rámci Feng-yűn Song o.s. a pod jejím vedením tak vstupuje do druhé dekády. Jak v minulých letech, tak i letos platí, že každý z večerů je jedinečný, neopakovatelný svou atmosférou i programem.  „Hudbě a lidskému hlasu je dáno být klíčem k porozumění a pochopení mezi lidmi, národy i kulturami,“ říká Feng-yűn Song, a dodává: „Myslím, že v dnešní zvláštní a nejisté době tato vlastnost hudby získává stále více na významu.“

 

Songfest 2018

14.2. středa – Hradec Králové / Divadlo Drak - Songfest.cz 2018 – Vítání roku Psa

Premiérový autorský koncert nevidomé klavíristky a zpěvačky Ráchel Skleničkové v doprovodu Anny Mlinarikové / housle

Festivalovým večerem provází zpěvačka Feng-yűn Song

15.2. čtvrtek – Plzeň / Dům hudby - Songfest.cz 2018 – Vítání roku Psa

Unikátní koncert HLAS kontra BAS

Ridina Ahmedová, Petr Tichý

Festivalovým večerem provází zpěvačka Feng-yűn Song

21.2. středa – Jablonec nad Nisou / Eurocentrum - Songfest.cz 2018 – Vítání roku Psa

Alikvotní koncert

Alikvotní sbor Spektrum, Karel Kekeši

Ženské pěvecké seskupení Dobrovyly

Festivalovým večerem provází zpěvačka Feng-yűn Song

23.2. pátek – Praha/ Palác Akropolis - Songfest.cz 2018 – Vítání roku Psa

Slavnostní koncert roku Psa – část první: Hudební hostina; část druhá: Otevřená scéna

Feng-yűn Song a hosté:

Vladimír Václavek, Vesna Cáceres, Pavel Půta, Andy Seidl, Pavel Macák, Jaroslav Kořán, Petr Tichý, dívčí sbor C maj, Peggy Choy (KR), Kintari (CZ, ID)

 

SPOLUPOŘADATELÉ

Praha: Art Frame Palác Akropolis

Hradec Králové: Divadlo Drak

Jablonec nad Nisou:  Eurocentrum Jablonec nad Nisou s.r.o.

Plzeň: Dům hudby

 

PARTNEŘI PROJEKTU

  • ZOO Praha
  • Dobrá čajovna
  • ChinaTours s.r.o.
  • AF BKK – tiskárna
  • www.obchodsradosti.cz

 

POŘADATEL

Feng-yűn Song z.s.

www.songfest.cz