Toužíte po zdravé a krásné pleti? Naučte se ji správně odličovat a čistit

Toužíte po zdravé a krásné pleti? Naučte se ji správně odličovat a čistit

Ať máte citlivou, normální nebo smíšenou pleť, její odlíčení a vyčištění je základem veškeré péče. Na povrchu pleti totiž neexistuje žádný samočisticí systém. Nečistoty se však na ní usazují jak ve dne, tak v noci. Proto je nezbytné plet‘ manuálně čistit.


Správně pleť odlíčit a vyčistit je základním předpokladem k její kráse a zdraví. Zároveň je nutné pleť důkladně čistit také proto, aby nečistoty nebránily působení dále aplikovaných produktů. Čištění by mělo zachovávat přirozenou rovnováhu kůže a nenarušovat její funkce.

“Doporučuji čištění a zároveň odlíčení pleti, provádět jako denní rituál. Najít si čas sama pro sebe. Na chvilku se uvolnit a aplikovat kosmetické přípravky a nechat se jimi hýčkat. Vnímat jejich vůni a texturu. To je pro nás důležité. Naše odličovací přípravky z Weledy působí nejenom tím, že pečují o pokožku, ale zároveň působí aromaterapeuticky,” říká kosmetička a produktová specialistka Weledy Michaela Kolková.

Čistit pleť je důležité nejen večer, ale také ráno, a to i když nepoužíváte make-up. Nečistot, které se na pleti usazují, je velké množství (zbytky potu, produkty metabolismu přivedené na povrch kůže či odumřelé kožní buňky, nečistoty, mikroby nebo zbytky kosmetických produktů).

Nečistot na pleti vás účinně zbaví Čisticí pleťová péče od Weledy. K odlíčení a vyčištění citlivé pleti se hodí mandlová řada, která plně respektuje její speciální potřeby.

 

 Jak správně odlíčit a vyčistit pleť?

 

 1. Perfektní příprava: předtím, než začnete s čištěním pleti, důkladně si omyjte ruce, nejlépe mýdlem.
 2. Odstranění očního make-upu: na navlhčený vatový tamponek nakapejte několik kapiček Mandlového pleťového oleje. Jemnými pohyby směrem dolů odstraňte oční make-up a to tak, až bude tamponek zcela čistý. Použijte k tomu klidně více tamponků.
 3. Navlhčení pleti: předtím, než přistoupíte k samotnému čištění pleti, navlhčete ji vlažnou vodou,
  to pomůže otevření pórů. Dbejte přitom na to, aby voda nebyla příliš horká, to by ji mohlo vysušovat.
 4. Důkladné napěnění: malé množství Jemné čisticí pěny naneste na obličej, krk a dekolt.
 5. Jemné čištění: krouživými pohyby jemně aplikujte pěnu na pleť. Tak umožníte hluboké čištění pórů.
  Díky jemným surfaktantům, které jsou v Jemné čisticí pěně obsaženy, je jemná k pokožce, důkladně odstraňuje make-up a přebytečný maz, zatímco zachovává přirozenou hydrataci pleti.
 6. Opláchnutí a osušení: důkladně pleť omyjte vlažnou vodou a osušte ji. Důležité je k osušení pleti používat čistý ručník. Pouze tak totiž zabráníte opětovnému znečištění pleti nečistotami a bakteriemi.
 7. Ideální zakončení péče: k dočištění pleti a její tonizaci doporučujeme používat Čisticí tonikum 2 v 1, které pleť důkladně tonizuje a po jehož aplikaci je ideálně připravena na další péči.

TIP: Při odličování a čištění na pleť netlačte. Čistěte jemnými tahy, vyhnete se tak podráždění pokožky přílišným tlakem.

 

 S čistotou pleti mohou souviset také faktory, které nás hned nenapadnou.

Je například důležité pravidelně prát ložní prádlo, neboť právě v něm sídlí velké množství bakterií. Doporučujeme ložní prádlo měnit přibližně jednou týdně. Velkým zdrojem špíny jsou také naše mobilní telefony. Poté, co je odložíme, je dobré umýt si důkladně ruce. Ačkoliv to tak nevnímáme, telefony bývají opravdu velkým zdrojem bakterií.

 

Doporučujeme také shlédnout video :- )

 

 Výherci se budou těšit z balíčku produktů na odlíčení a ošetření pleti od Weleda.cz

 

Výherci jsou:
A. Lukášková, R. Skalská, O. Plichtová