Poradíme vám, jak vybrat vodní vysavač

Poradíme vám, jak vybrat vodní vysavač

Jak si vybrat vodní vysavač?

Chcete mít doma dokonale uklizeno? Chcete doma vytvořit zdravé prostředí bez škodlivých plísní, bakterií, poletujících alergenů nebo roztočů v posteli? Pořiďte si domů vysavač s vodním filtrem. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný. Pokračujte ve čtení.


 

Co je vysavač s vodním filtrem?

Vysavač na vodu patří mezi vysavači mezi top. Je to díky jeho vlastnostem a schopnostem. Nabízí tu nejkvalitnější filtraci a je ideálním řešením pro domácnosti s alergiky. Nejen proto, že zbaví domácnost všech nečistoty, ale také je díky vodní filtraci nerozvíří po místnosti.

 

Vyberte ten nejvýkonnější

Sací výkon je důležitým parametrem u všech typů vysavačů. Na začátek je klíčové si uvědomit rozdíl mezi příkonem a výkonem. Příkon je vždy to vyšší číslo, kterým se prodejci velmi často chlubí. Naopak výkon je vždy menší číslo, někdy až o třetinu.

Výkon vysavače má přímý vliv na kvalitu vysávání. Ovšem i jeho hodnoty je potřeba brát při výběru lehce
s nadhledem. vždy záleží na to, zda ho výrobce měřil přímo u hubice nebo až v hadici a na dalších okolnostech.

Co je důležité vědět, že u vodních vysavačů a vysavačů s vodním filtrem je výkon zpravidla menší než
u klasických vysavačů. Je to z toho důvodu, aby nedošlo k nasátí vody do motoru.


Bez účinné filtrace to nemá smysl

U vodních vysavačů je filtrace klíčovým prvkem. Právě díky ní, dokáží vodní vysavače odstranit až 99,97 % nečistot z podlahy i vzduchu. Účinnost filtrace se umocňuje tím, že se umisťuje více filtrů za sebou.

 Takový důmyslný filtrační systém spolu s vodní nádrží vytváří vysoce efektivní systém, díky kterému vodnímu vysavači neunikne žádný mikrob, roztoč, ani prach a drobné nečistoty. Navíc po použití stačí špinavou vodu vylít a napustit vodu čistou.

Zjistěte si i spotřebu elektřiny

Spotřeba se uvádí v kWh a pro lepší orientaci slouží třídy od A do G, kdy A je nejlepší a G nejhorší. Spotřeba energie vám jednoduše prozradí, kolik je potřeba energie, když se bude s vysavačem bude jednou týdně vysávat plocha asi rozloze 87 m2.

Doporučuje se kupovat vysavače pouze do skupiny B. Ideální je najít takový vysavač, který bude kombinovat nízkou spotřebu a dobrý výkon. Stejně jako je stupňovaná spotřeba energie, tak je u stupnice pro účinnost vysávání.

Účinnost vysávání se měří př vysávání podlah a při vysávání koberců. tady platí, že čím je vyšší účinnost vysávání, tím lépe. Doporučuje se vybírat od C a výše. U účinnosti vysávání hraje velkou roli právě filtrace, výkon, ale také tvar hubice a dílka hadice.


Ohlídejte si velikost nádoby

U nádoby, zcela logicky, vyplývá, že čím bude větší, tím více pohodlné to bude pro vás při uklízení. Protože
od velikosti nádoby se odvíjí, jak často ji během úklidu budete muset měnit. Myslete při výběru objemu nádoby na to, že během uklízení se zhruba každých 20 minut musí voda měnit. U menších nádob pak hrozí, že se bude muset voda měnit každou chvíli.