Vyzkoušejte s námi sílu konopí! Nyní můžete vyhrát skvělý kosmetický přípravek od české značky Annabis

Vyzkoušejte s námi sílu konopí! Nyní můžete vyhrát skvělý kosmetický přípravek od české značky Annabis

Léčivé konopí

Stejně jako v dávné minulosti i v dnešní době je konopí používáno pro své výrazné léčebné účinky. V posledních letech byla ve světě vypracována celá řada vědeckých studií, které potvrdily účinnost konopí v medicíně. Historie konopí jde ruku v ruce s historií osídlování a vývoje lidského společenství.


 

Díky odolnosti rostliny a schopnosti se přizpůsobit, jeho využití se postupně rozšířilo napříč všemi kontinenty. Naši předci využívali konopí k výrobě papíru, oblečení, olejů, impregnačních látek a barev. V minulosti dbali překvapivě také na recyklaci. Staré lodní plachty a oblečení byly dále recyklovány na papír. Zajímavostí je, že v roce 1640 guvernér státu Connecticut nařídil, že rostlinu musí pěstovat všichni majitelé pozemků. Mezi největší pěstitelé konopí na americkém kontinentů patřili, mimo mnoho dalších, také prezidenti USA George Washington a Thomas Jefferson.

Ústup konopí předznamenávají především následující události. V 19. století zdokonalení technologie zpracování bavlny, zrušení otroctví, tedy levné pracovní síly pro těžkou práci v konopném průmyslu a objev syntetických vláken ve 20. století. V současnosti je patrný zejména v Evropě a Severní Americe příklon k využití konopí, zejména pro svoji všestrannost a malou ekologickou zátěž. Velkou pozornost věnují světové akademické kruhy využití léčivých vlastností konopí v běžném životě.

 

PROČ KONOPÍ

Konopí má výrazné protizánětlivé, hojivé, antibakteriální a antivirální účinky. Tato bylina účinně pomáhá nejen
v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení
i při běžných zdravotních problémech. Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.

Konopná semena a olej jsou jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin. Kromě vzácné kyseliny gama-linolenové obsahují omega 6 a omega 3 v dokonalém poměru 3:1 (lidská kůže je obsahuje v poměru 4:1). Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin. Esenciální se jim říká proto, že si je lidské tělo neumí samo vyrobit a musíme je přijímat z potravy nebo vstřebáváním. Jedna hrst konopných semen kryje potřebu proteinů a mastných kyselin dospělého člověka na jeden den.


SOUTĚŽ!!

Nyní můžete vyhrát životabudič pro Vaši dokonalou pleť Crremcann Q10. Tento pleťový krém Cremcann Q10
s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin Omega 3-6 v unikátní kombinaci s účinnými rostlinnými extrakty pokožku aktivně potlačuje projevy stárnutí a únavy, pokožka je svěží, mladistvá a plná energie.
Při pravidelném používání napomáhá proti vzniku vrásek a udržuje mladistvý vhled. Obsahuje spoustu skvělých přírodních látek jako například: Konopný olej a extrakt z konopných semen, Mandlový olej, Bambucké máslo, Vitamín E, Levandule lékařská, Včelí vosk.

 

 

E-shop: www.annabis.cz  nebo žádejte ve Vaší lékárně

FB: https://www.facebook.com/annabis.cz/

 

Staňte se členem klubu Annabis

Registrujte se do klubu Annabis a získejte na každý Váš nákup slevu 15% a další skvělé výhody.

Více na http://www.lecivekonopi.cz/stante-se-clenem-klubu-annabis/

 

 

Výherci jsou:
S. Jiroušová, R. Harcubová, M. Chaloupková