Hrajte o jednu z her od Efka

Hrajte o jednu z her od Efka

Společenská hra Dlouhý, Široký a Bystrozraký nově v retro stylu s dřevěnými figurkami a nová hra Vyprávěj.


Český výrobce deskových her a IGRÁČKA firma EFKO - karton, s.r.o. obnovila výrobu oblíbené společenské hry Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Ta nově přichází na trh v retro stylu, zákazníky velice oblíbeném. Zařadí se tak po boku hry retro Člověče, nezlob se, jejíž obnovená původní grafika zaznamenala vlnu nadšení.  Součástí hry jsou originální dřevěné postavičky Dlouhý, Široký, Bystrozraký, princ, princezna, černokněžník a dřevěné kostky, které již samy o sobě mohou být dětem hračkou. Nově pak přichází, EFFO s edukativní hrou Vyprávěj. Také součástí této hry jsou dřevěné komponenty, tentokráte v podobě dřevěného průvodce, hlavní postavičky příběhů a velkých obrázkových dílků, které děti mohou skládat do různých příběhů. Hra podporuje vedle slovní zásoby také vyjadřování.

„Retro edice her se staly velice oblíbenými. V retro duchu nyní přicházíme na trh s oblíbenou hrou Dlouhý, Široký a Bystrozraký. A nejenom to. Hře jsme vrátily její původní dřevěné figurky hlavních hrdinů. Hra vtáhne do děje svým silným pohádkovým příběhem, který zná každý ze svého dětství. Navíc dřevěné figurky dělají hru zábavnější a atraktivnější. Figurky pomáhají rozvíjet i příběhy nové, a to právě díky postavičkám, které samy o sobě se stávají hračkou,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Čtyři příběhy, čtyři témata, čtyři druhy zábavné hry Vyprávěj dětem zase rozšiřují slovní zásobu a probouzí v nich touhu neustále vymýšlet nové příběhy. Součástí hry je dřevěná figurka a knížečka s třemi inspirativními příběhy. Jednotlivé obrázkové dílky se mohou různě kombinovat a vzniká tak nespočetné množství příběhů,“ dodává Miroslav Kotík.

Dlouhý, široký a bystrozraký

Jedná se o společenskou hru s dřevěnými figurkami o nelehké cestě pohádkových bytostí do princova zámku. Hra je určena dětem od čtyř let. Populární hra je nově k dostání v originálním retro provedení. Součástí hry jsou dřevěné figurky, dřevěné kostky a kvalitní knihovaný herní plán. Doporučená cena hry je 499 Kč.

 

 

„Vyprávěj“ je didaktická zábavní hra pro nejmenší děti.

Princip hry spočívá v různém  skládání a spojování velkých obrázkových dílků a tím vytváření příběhů. Dílky jsou ilustrované tak, že se dají skládat v libovolném pořadí, a tím se příběh obměňuje. Důležitou pomůckou je dřevěná hračka, která oživí příběh a pomůže dítěti rozvinout fantazii.  Děti se snadno rozmluví, obohatí slovní zásobu, zároveň poznávají, jak funguje svět. Hra je ideální didaktickou pomůckou do dětských center, školek a do rodin pro učení a zábavu s malými dětmi. Hra Vyprávěj je ve 4 druzích vyhotovení, Hra "O FARMĚ " skládej a vyprávěj příběhy, Hra " O ZOO " skládej a vyprávěj příběhy, Hra " NA PROCHÁZCE " skládej a vyprávěj příběhy, Hra " NA VÝLETĚ " skládej a vyprávěj příběhy. Hra je určena dětem od 3 let. Doporučená cena je 299 Kč.

  

 

 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Společnost EFKO se zařadila do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. Za své výrobky získalo EFKO řadu ocenění  - FOR TOYS 2010 -  cena GRAND PRIX za IGRÁČKA. V roce 2011 obdrželo čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. V roce 2012 společnost EFKO získala ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Kreativní stavebnice ROTO START, získala ocenění „Správná hračka“ za rok 2013. Populární rodinná společenská hra Jožin z bažin se chlubí hned dvěma oceněními; „Správná hračka 2013“ a „Nejlepší novinka 2013“ v kategorii Hry, puzzle a karty. Poslední cenu má firma z roku 2014 - označení „Správná hračka“ 2014 pro soubor oblíbených her Moje první hry.

 

Nyní se tři výherci mohou těšit na jednu z her.

Nápovědu naleznete na www.efko.cz 

 

Výherci jsou:
S. Dlouhá, M. Křelinová, A. Stryková