Oblíbená barva u žen: Červenou milují rtěnku i auto

Oblíbená barva u žen: Červenou milují rtěnku i auto

Červená barva patří u žen mezi oblíbené. Některé si na ni pro její schopnost upoutat pozornost netroufnou, což je škoda. Její nositelky totiž dobře vědí, jak dokáže tato barva podtrhnout osobnost, ať už ji máte na kabátu, na rtech nebo třeba jezdíte vozem v červené barvě.


Říká se, že červená je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také barvou dobrého kontaktu s okolím. Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, energičtí, tvořiví, schopní usilovné práce a soustředěného vypětí. Ale jako každá barva, i červená má svou dobrou i zlou podobu. Podle psychologie barev ji vyhledávají také lidé výbušní a agresivní, je to barva válek, symboliku jí propůjčuje oheň a krev.

Sexy rudé rty
Červená barva má několik odstínů od korálově červené, přes klasickou krvavě rudou až po jahodově červenou. V této barvě vás zkrátka nikdo nepřehlédne. Vždyť častokrát stačí, když žena zvolí jednoduchý make-up, kde hraje prim rtěnka v červeném tónu a její look působí upraveně a sexy. Zvolit si vhodný tón červené rtěnky, ale může být pro mnoho žen problém. Ke světlé pleti a blond vlasům se bude hodit rtěnka s narůžovělými podtóny, na tmavovláskách vyniknou odstíny sytě rudé a třešňové. Důležité je barvy zkoušet a vynechat tóny s nádechem dooranžova pokud nemáte zrovna dokonale bílé zuby.

Červená stálicí paní módy
V módním průmyslu patří červená mezi stále už po několik desetiletí. Stylisté jí často doporučují nosit na podzim a v zimě, kde kabáty v těchto odstínech rozzáří klasickou městskou šeď. Červená se hodí na velké kousky, jako jsou již zmiňované kabáty, bundy, svetry nebo kalhoty. Může být dominantou v jinak černém outfitu nebo ji lze kombinovat s kontrastními barvami modrou, šedou nebo hnědou. Pokud si na červenou netroufáte u oblečení, zkuste červený doplněk v podobě bot nebo kabelky. V kombinaci s jinak nepříliš výrazným oblečením bude působit decentně a nemusíte se tak bát ji zařadit do svého outfitu i na pracovní pohovor, kam se naopak výrazné červené oblečení jinak nedoporučuje.

Barva auta je důležitá
Většina žen klade velký důraz na barvu také při výběru svého vozu. Zdravě sebevědomé ženy si zamilovaly auta v červené barvě. To neznamená, že by je ale nezajímaly vlastnosti vozidla. Každá žena potřebuje spolehlivé, pohodlné a bezpečné auto, s nímž zvládne bez potíží jezdit jak ve městě, tak i mimo něj. Jedním z takovýchvozů je Toyota Yaris. Inovovaný Yaris se může pochlubit novým designem karosérie i interiérem. Při vývoji auta byl kladen velký důraz na pohodlí, ať už při řízení či spolucestování, a také na bezpečnost při jízdě díky nejmodernější bezpečnostní výbavě Toyota SafetySense.

Jednoznačnými výhodami tohoto stylového parťáka do města jsou pohodlná sedadla, spousta místa pro zadní pasažéry, velký zavazadelník a řada chytře řešených odkládacích prostor. Varianta s hybridním motorem zároveň šetří nejen životní prostředí, ale i vaši peněženku. Vylepšený Yaris s dynamickým vzhledem zkrátka nabízí vše potřebné k pohodovému cestování přeplněnými ulicemi města a dozajista si jej zamilujete!