Snídaně, které vás nakopnou do nového dne

Snídaně, které vás nakopnou do nového dne

Možná vám snídaně nic neříkají, možná vás jen obtěžuje čas, který jim musíte věnovat. Představíme vám pár snídaní, které vám nezaberou víc než 10 minut a přitom vás do nového dne nabijí energií.


Snídat je nesmírně důležité. Většina z nás to ale nedělá. Čas je neúprosný a tak raději věnujeme pár minut navíc po ránu kávě, nebo spánku. Vydatnou snídaní však nastartujete svůj metabolismus do nového dne a vaše tělo začne lépe spalovat.

Říká se, že ideální je jíst 5 porcí denně. Jestliže však nemáte čas nebo chuť, ponechejte si své tři porce za den. Nezapomínejte je však poskládat tak, abyste za celý den měli na talíři vyvážené množství bílkovin, sacharidů i tuků. Jedině tak se vám podaří vlastní metabolismus ovládnout a zbavit se třeba i přebytečného kila. Navíc budete plní energie a elánu. A teď už ke snídaním.

Vajíčka na desítky způsobů

Bílkoviny a sacharidy jsou po ránu důležité, musí totiž nastartovat tělo do nového dne, proto se nedoporučuje snídat pečivo (a to ani to tmavé) nebo ovoce samotné. Zkuste však vajíčka na způsob, který vám chutná. Což takhle omeleta s vysoce procentní šunkou, 30% sýrem a hromadou zeleniny? Nebo raději míchaná vejce s cibulkou? Volské oko nebo vejce sázená? Nebojte se experimentovat, příprava vajec na snídani vám nezabere více než zmiňovaných 10 minut a přitom tělu dodáte všechny živiny, které potřebuje.

Sladká snídaně pro mlsouny

 Sladká verze snídaně vám nezabere dlouhý čas na přípravu. Jistě jste si už všimli, jak moc jsou oblíbené ovesné, jáhlové či pohankové kaše. Nakupte si potřebné suroviny a ochuťte si kaši skořicí, ovocem a ořechy. Ořechy mají mnoho zdravých tuků, které tělo za každých podmínek rovněž potřebuje. Osladit kaši můžete i lžičkou medu.

   

 

je libo mugcake?

Tenhle výraz znám už delší dobu, sama jsem se do jeho realizace však pustila teprve minulý týden. Desítky receptů a krásných fotek mě přesvědčily, že musí jít o skutečně chutnou snídani. Sladká dobrota z hrnečku vás jistě potěší. A když malinko „zagooglíte“ jistě najdete mnoho variant a možností vybrat si dle vlastních chutí.

Máme pro vás recept:
V hrnku smícháme 50 gramů vloček s 60 ml mléka, lžičkou medu, lžičkou až dvěma skořice, jedním vejcem a lžičkou prášku do pečiva, vše dáme odstát na 60 minut do ledničky, ať vločky změknou. Pak přidáme 20 ml mléka, promícháme a dáme do mikrovlnky asi na 3 minuty. Raději mugcake kontrolujte, aby vám z hrnečku neutekl. Vše se odvíjí od teploty, při které budete zapékat.

Máte svoji oblíbenou snídani? Podělte se s námi o recept.