Pochutnejte si v létě na ovoci

Pochutnejte si v létě na ovoci

Léto milujeme snad všechny a k tomuto hřejivému období samozřejmě patří i ovoce, které vám nejen pohladí chuťové pohárky,ale navíc vám přihraje vitalitu, krásu a pevné zdraví. Osvěžte se tedy ovocným salátem, koktejlem nebo domácí zmrzlinou z čerstvého ovoce.


Ananasové mámení

Zakousněte se do chutného ananasu a nenechejte se odradit jeho na první pohled nedobytnou slupkou
a zdlouhavou přípravou. Ananas je opravdu vhodný adept do ovocných salátů, ale i jako stylová ozdoba k letním koktejlům spolu s paraplíčkem. Prospívá při nesnázích s vysokým tlakem, v dobrém slova smyslu ovlivňuje krev a účinně snižuje cholesterol. Pokud si chcete vyladit postavičku, ananas vám pomůže. Není nijak kalorický, vaše trávení po něm doslova pookřeje. Rovněž se o něm traduje, že jeho konzumace vylepší chuť mužského spermatu. Co však je na tom skutečně pravdivého, musíte vyzkoušet a proč ne ještě toto léto! Obsahuje také hojné množství zinku, což pánové ocení pro nárůst hormonu testosteronu.

Jahodová láska

Jahody jistě využijete při romantickém večeru se šampíčkem, vaším drahým a třeba porcí sametové šlehačky. Jahody chutnají skvěle a naše tělo bohatě zásobují vitamínem C, železem a beta-karotenem. Navíc úžasně slouží jako prevence před rakovinným bujením. Byl by hřích tyto výhody pustit dál bez povšimnutí. 
Domácí jahodová marmeláda na křupavém rohlíku, mražené jahody, domácí jahodová zmrzlina z tvarohu a smetany nebo jahodové smoothie. Možností k využití je nespočet, ale vyplatí se je zobat jen tak, čerstvé a lahodné..

Maliny: Drobné a sladké pro zdraví i krásu

Honí vás mlsná a vy nevíte, co si dát jako první? Rozhodněte se právě pro maliny, cenné látky nahrávají přirozenému půvabu, ničí zánětlivé onemocnění a jeho projevy, navyšují přirozenou obranyschopnost organismu proti chřipce a nepříjemnému nachlazení, kterým bychom se nejen v létě nejraději zcela vyhnuli.

Rybíz: Zázraky přírody

Že se vám na zahrádce hromadí a vy o něj ani pohledem nezavadíte, natož abyste si na něm smlsli?
Děláte chybu! Červený rybíz bojuje proti nevzhledným křečovým žilám a chřipce. Bobulky rybízu jsou sice kyselejší, ale za to prospívají bujné hřívě a pevným, nelámavým nehtům.